آیا لجر نانو ایکس را خریداری کنیم یا لجر نانو اس بهتر است؟ کیف پول لجر نانو ایکس و لجر نانو اس دو کیف پول دیجیتالی هستند که به عنوان بهترین والت های ارز دیجیتال برای ذخیره انواع ارز دیجیتال قابل استفاده هستند.

اما سوال این است که کدام یک از این دو والت بهتر هستند؟

بیت نوین که یک صرافی آنلاین ارز دیجیتال است قصد دارید در این متن در راستای انتخاب بهترین والت ارز دیجیتال به شما بگوید که کدام کیف پول لجر برای شما مناسب تر است.

البته اگر نیاز دارید که درباره والت های ارز دیجیتال اطلاعات بیشتری کسب کنید می توانید مقاله آموزشی مربوط به انواع کیف پول ارز دیجیتال را مطالعه کنید تا تفاوت و مزیت های انواع کیف پول های ارز دیجیتال را دریابید و برای خرید کیف پول سخت افزاری لجر نانو ایکس یا هر نوع دیگر آن بهتر تصمیم داشته بگیرید.

در ادامه خواهید دانست که لجر نانو ایکس برای شما بهتر است یا کیف پول لجر نانو اس:

کیف پول لجر چیست؟

کیف پول لجر نانو ایکس و اس

کیف پول لجر نانو ایکس و نانو اس دو والت سخت افزاری هستند که با نام کلد والت cold wallet نیز شناخته می شوند.

کلد والت به معنی ایمنی بالای این دو والت سخت افزاری و فیزیکی بودن آن ها می باشد.

در واقع کیف پول لجر نانو ایکس و نانو اس مانند دو فلش هستند که امکان ذخیره ارزشمندترین کوین های شما را فراهم می کنند.

برای مثال شما می توانید بیت کوین های خود را که صدها میلیون یا میلیاردها تومان ارزش دارند در این کیف پول ها که شبیه یک فلش مموری کوچک هستند ذخیره کنید.

شکل نشان داده شده شما را به خوبی به اندازه کوچک و اهمیت این والت های سخت افزاری برای ذخیره میلیون ها تومان دارایی آشنا خواهد کرد.

همان طور که در شکل می بینید این دیوایس های فیزیکی کوچک می توانند حتی به جا کلیدی شما متصل باشند و بدون نیاز به اتصال به اینترنت توکن ها و کوین هایی ارزشمند شما را در خود ذخیره کنند.

مجرمان سایبری که در گوشه و کنار اینترنت در حال پرسه زدن هستند هیچوقت دستشان به این والت های سخت افزاری که به اینترنت وصل نیستند نخواهد رسید.

هکرها هم نمی توانند به دارایی های دیجیتال شما مانند بیت کوین ها یا اتر و تتر یا هر ارز دیگری که خریداری کرده اید دست پیدا کنند.

بهترین والت های سخت افزاری

کیف پول لجر نانو

به دلایل گفته شده در بالا بسیاری از متخصصان استفاده از بهترین والت های سخت افزاری که مدل های مختلف لجر نانو و ترزور هستند را برای خرید توصیه می کنند.

اگر می خواهید از صرافی آنلاین ارز دیجیتال بیت نوین و یا صرافی بایننس یا کوکوین و کوین بیس یا هر صرافی دیگری اقدام به خرید ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین و اتر یا ارز تتر بنمایید این والت های سخت افزاری که دور از اینترنت پس از خرید ارز تتر یا خرید بیت کوین امکان ذخیره آن ها را فراهم می کنند بهترین انتخاب هستند.

مقایسه کیف پول لجر نانو ایکس و نانو اس Nano x vs s

اجازه بدهید به مقایسه لجر نانو اس و ایکس بپردازیم:

این مطلب را از دست ندهید!
تراست والت

قیمت خرید کیف پول لجر نانو ایکس و اس Nano x v s price

کیف پول سخت افزاری لجر نانو اس ارزان تر از کیف پول لجر نانو ایکس است. در واقع لجر نانو اس حدود 60 دلار و لجر نانو ایکس حدود 120 دلار است.

خرید ارزهای دیجیتال و ذخیره در کیف پول لجر نانو ایکس

کیف پول سخت افزاری لجر نانو ایکس تا 100 ارز دیجیتال را در خود ذخیره می کند. اما لجر نانو اس 3 ارز دیجیتال را ذخیره و مدیریت می کند.

نکته مهم: در این بخش تعداد ارزهای دیجیتال قابل ذخیره در والت بیان شد. این عدد با تعداد ارزهای دیجیتال قابل پشتیبانی توسط لجر متفاوت است و در بخش بعد بیشتر بررسی خواهد گردید.

بلوتوث

شما تنها با خرید کیف پول لجر نانو ایکس امکان استفاده از بلوتوث گوشی موبایل خود را خواهید داشت.

سیستم عامل اندروید و سیستم عامل آیفون

کیف پول لجر نانو اس فقط با سیستم عامل اندروید یا گوشی های اندرویدی کار می کند ولی لجر نانو ایکس با سیستم عامل آیفون یا گوشی اپل نیز کار می کند.

سیستم عامل لینوکس و سیستم عامل ویندوز

لجر نانو اس و ایکس هر دو با اتصال به سیستم عامل ویندوز 8 ، ویندوز 10 و سیستم عامل لینوکس با استفاده از کابل یو اس پی قابل استفاده هستند.

باتری

اگر چه قیمت کیف پول لجر نانو اس نصف قیمت خرید کیف پول لجر نانو ایکس است اما باتری ندارد.

صفحه نمایش

صفحه نمایش کیف پول سخت افزاری لجر نانو ایکس بهتر از صفحه نمایش لجر نانو اس است.

اندازه والت

سایز کیف پول لجر کوچک است و نانو اس و نانو ایکس هر دو تقریبا اندازه یکسانی دارند.

وزن

وزن کیف پول لجر نانو ایکس بیشتر از لجر نانو اس است اما هر دوی آن ها خیلی سبک و خوش دست هستند.

قیمت خرید کیف پول سخت افزاری لجر نانو ایکس

شاید در نگاه اول قیمت خرید کیف پول سخت افزاری لجر نانو ایکس بالا به نظر برسد. اما آرامش خاطری که پس از خرید ارز دیجیتال ( بیت کوین ، اتر ، ارز تتر ، سولانا ، ریپل ، دوج کوین ، اتریوم و خرید ارزهای دیجیتال دیگر ) خواهید داشت ارزش پرداخت پول و خرید لجر نانو ایکس را دارد.

کیف پول سخت افزاری لجر نانو ایکس

انواع توکن و انوع کوین قابل پشتیبانی توسط کیف پول لجر

لجر نانو ایکس و لجر نانو اس هر دو از انواع کوین و انواع توکن که تعداد آن ها زیاد هم هست پشتیبانی می کنند.

اما حافظه لجر نانو اس کمتر از لجر نانو ایکس است و کمتر از یک دهم آن می باشد. این به معنی عدم امکان ذخیره تعداد زیاد ارز دیجیتال در لجر نانو اس است.

استوریج لجر نانو ایکس و لجر نانو اس

استوریج لجر نانو اس حدود 160 کیلوبایت است و برای همین پس از این که اقدام به خرید ارز دیجیتال کردید چند نوع ارز دیجیتال را بیشتر ذخیره نمی کند.

اما استوریج لجر نانو ایکس حدود 1.8 مگا بایت است و می تواند تا 100 ارز دیجیتال را در خود ذخیره کند.

وزن و ابعاد کیف پول لجر

در بخش های قبل اشاره ای به وزن و ابعاد کیف پول لجر شد. در این بخش با واحد گرم و میلی متر وزن و ابعاد این والت را بیان می کنیم.

این مطلب را از دست ندهید!
بهترین والت های ارز دیجیتال

Nano s وزن حدود 16 گرم دارد و حدود 6 سانتی متر طول دارد. عرض آن کمتر از دو سانتی متر (17.4 میلی متر) و ضحامت آن هم کمتر از یک سانتی متر (9.1 میلی متر) است.

کیف پول ledger Nano x وزن دو برابری دارد و حدود 34 گرم است. طول آن حدود 7 سانتی متر (72 میلی متر) است و عرض آن هم کمتر از دو سانتی متر (18.6 میلی متر) می باشد. ضخامت لجر نانو ایکس هم کمی بیش از یک سانتی متر (11.75 میلی متر) است.

ویژگی های صفحه نمایش

هر دو والت صفحه نمایش کوچکی دارند که چندین پیکسل است. اما روشن است که لجر نانو ایکس صفحه نمایش بهتری دارد.

آیا خرید کیف پول لجر ارزش دارد؟

برای این که به ارزش و اهمیت امنیت کیف پول لجر نانو ایکس برای ذخیره دارایی های خود پس از خرید ارز دیجیتال پی ببرید، فرض کنید 10 هزار دلار برای خرید بیت کوین یا خرید ارز تتر یا خرید اتریوم هزینه کرده اید و آن را از صرافی آنلاین بیت نوین و یا صرافی بایننس یا هر صرافی دیگری مانند کوین بیس و کوکوین خریداری کرده باشید.

به این فکر کنید که ذخیره 10 هزار دلار بیت کوین که ممکن است با پرداخت 200 میلیون تومان خریداری کرده باشید چقدر مهم است و چرا باید بهترین والت های ارز دیجیتال را که مانند کیف پول لجر امن هستند انتخاب کنید.

شما می توانید تا زمانی که کیف پول ledger در کنار میز شما بدون اتصال به اینترنت افتاده است مطمئن باشید که دویست میلیون تومان دارایی یا 10 هزار دلار سرمایه شما در جای امن از دست هکرها و مجرمان سایبری ذخیره شده است.

پس خرید کیف پول لجر حتما ارزش ذخیره ارزهای دیجیتال پس از خرید بیت کوین ، خرید ارز تتر و یا خرید اتریوم و کاردانو … را خواهد داشت.

چه زمانی کیف پول لجر آنلاین می شود؟

البته خود شما بهتر می دانید که کیف پول ledger برای انجام مبادلات مالی و برای مثال هنگام خرید و فروش ارز دیجیتال و ذخیره آن در والت آنلاین می شود.

اما در این هنگام نیز کلید خصوصی شما آفلاین است و این ریسک هک کردن و یا دسترسی مجرمان سایبری به والت را به شدت کاهش خواهد داد.

برای همین از صرافی آنلاین بیت نوین و یا صرافی کوکوین و صرافی ارز دیجیتال کوین بیس و یا هر صرافی دیگری که در هر جای دنیا باشید و اقدام به خرید ارز دیجیتال کنید، امنیت لجر نانو آرامش خاطر را برای شما به همراه خواهد داشت.

تراشه امنیتی لجر نانو

لجر نانو اس از تراشه امنیتی ST31 استفاده می کند و لجر نانو ایکس از تراشه امنیتی ST33 استفاده می کند.

تراشه دوم کمی قوی تر است. اما هر دوی آن ها در رتبه CC EAL5+ در استانداردهای امنیتی قرار گرفته اند.

این بدان معنی است که به زبان ساده این والت ها از نظر تکنولوژی امنیتی در بالاترین رتبه ها قرار گرفته اند.

این مطلب را از دست ندهید!
انواع کیف پول ارز دیجیتال

امنیت بالای این دو والت توسط یک شرکت معتبر امنیت سایبری در فرانسه تایید شده است.

پین کد کیف پول ledger

پین کد یا کلمه عبور کیف پول ledger که به طور مرتب باید وارد شود گاهی اذیت کننده است. اما باید توجه داشته باشید که این پین کد چند رقمی در واقع امنیت والت را بالا می برد.

تاریخ عرضه کیف پول ledger

لجر نانو اس در سال 2016 وارد بازار شد و نکته مهم این است که از پورت های یو اس بی قدیمی استفاده می کند.

لجر نانو ایکس در سال 2019 سعی کرد جای نانو اس را بگیرد و دارای پورت یو اس بی C است.

ledger nano x

نحوه کار با کیف پول لجر

لجر نانو اس با کابل یو اس بی مدل های قدیمی (یو اس بی B به یو ای بی A) به فروش می رسد و اگر لپ تاپ شما از پورت یو اس بی C ساپورت می کند باید یک اداپتور یو اس بی C بخرید.

بر عکس لجر نانو ایکس با کابل یو اس بی C به یو اس بی A ارسال می شود و اگر لپ تاپ شما قدیمی و از پورت یو اس بی B ساپورت می کند باید یک اداپتور یو اس بی B بخرید.

نکته: البته لجر نانو ایکس را بدون کابل هم می توانید با بلوتوث استفاده کنید. البته بلوتوث باتری کیف پول لجر را تمام می کند. اما شرکت می گوید مصرف انرژی بلوتوث لجر نانو ایکس کم است.

امنیت بلوتوث

لازم به ذکر است که امنیت بلوتوث کیف پول لجر نانو ایکس به دلیل رمزنگاری بودن آن بالاست و مجرمان سایبری نمی توانند در مبادلات بلوتوثی به کلید خصوصی شما دسترسی داشته باشند. اما می توانید در صورت عدم علاقه از بلوتوث استفاده نکنید.

خرید ارز دیجیتال با کیف پول سخت افزاری لجر

پس از خرید کیف پول لجر می توانید اقدام به خرید بیش از 1000 ارز دیجیتال بنمایید ( شامل خرید بیت کوین ، خرید کاردانو ، خرید ارز تتر ، خرید اتریوم ، خرید ریپل و … به علاوه انواع توکن …).

اما توجه داشته باشید که کیف پول لجر نانو اس تنها می تواند 3 ارز دیجیتال را مدیریت کند. لجر نانو ایکس تا 100 ارز دیجیتال را مدیریت می کند (به همین دلیل قیمت کیف پول لجر نانو اس کمتر است).

دانلود app برای خرید ارز دیجیتال

پس از خرید کیف پول سخت افزاری لجر نانو ایکس یا نانو اس برای ذخیره پس از خرید ارز دیجیتال باید app اختصاصی آن را از ledger live app دانلود کنید.

نکته: هر آپ سایز متفاوتی دارد و برای مثال app خرید اتریوم 72 کیلو سایز دارد. اپ خرید دوج کوین 4 کیلو بایت است و …

نکته: شاید دلیل عدم امکان دانلود تعداد زیادی اپ در لجر نانو اس (با توجه به استوریج چند کیلو بایتی آن) روشن شده باشد. در واقع لجر نانو اس هر ارزی را پشتیبانی می کند، اما حافظه برای دانلود اپ برای همه ارزها ندارد.

بیت نوین امیدوار است به طور خلاصه با ویژگی های کلیدی سخت افزاری کیف پول ledger آشنا شده باشید.

مقاله را در سوشیال مدیای خود منتشر کنید