آیا می دانید کپی تریدینگ چیست و چه تفاوتی با پیپر تریدینگ دارد؟ کپی تریدنگ و پیپر تریدینگ دو استراتژی کاملا متفاوت هستند که افراد مبتدی در بازارهای مالی و برای مثال در فارکس یا هنگام خرید و فروش ارزهای دیجیتال می توانند از آن ها استفاده کنند.

اگر در مورد کپی تریدینگ بایننس شنیده باشید (و یا از پیپر تریدینگ در تریدینگ ویو استفاده کرده باشید) به احتمال زیاد می دانید که هر یک از این استراتژی ها چه مزایایی برای افراد غیر حرفه ای دارند.

اما در صورتی که آشنایی کافی با کپی تریدینگ و تفاوت آن با پیپر تریدینگ ندارید، در ادامه سعی خواهد شد تا اطلاعات مفیدی در ارتباط با آن ها در اختیار شما قرار گیرد.

البته تاکید ما در این متن روی آموزش کپی ترید خواهد بود.

اگر برای خرید ارز های مختلف نیاز به آموزش دارید می توانید برای مثال میتواند از تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال استفاده نمایید.

کپی تریدینگ چیست

کپی تریدینگ در زبان انگلیسی به صورت copy trading نوشته می شود )اگر با انگلیسی آشنایی داشته باشید می دانید که مفهوم این عبارت چیست).

کپی کلمه ای است که همه ما با آن آشنا هستیم، کپی به معنی رونوشت و یا نمونه مشابه با اصل است.

کپی ترید در واقع به روشی برای ترید و یا برای تجارت گفته می شود که یک نفر به طور کامل از روش ترید فرد دیگر پیروی کند.

فرض کنید شما طلا یا ارز خریده باشید، و با توجه به این که ممکن است طلا یا ارز در بازار ارزان و یا گران شود، از فرد دیگری که به تغییرات قیمت طلا و ارز آشنا است تقلید کنید و هر وقت او طلا میخرد، شما هم طلا بخرید و وقتی او می فروشد شما هم بفروشید.

کپی تریدینگ ارز دیجیتال نیز تقریبا به همین صورت است. اما برای تریدرها از اهمیت بیشتری برخوردار است. زیرا که قیمت ارزهای دیجیتال به طور مداوم نوسان می کند و برای همین تصمیم گیری درست برای خرید یا فروش بسیار مهم است و به طور حتم اگر بتوانید از یک فرد حرفه ای پیروی کنید سودآوری بیشتری برای شما خواهد داشت.

برای مثال فرض کنید کاربر حرفه ای و یا تریدر حرفه ای قصد خرید ارز RUNE را داشته باشد، با توجه به تحلیل هایی که کرده است حس می کند که می تواند روی خرید و یا فروش آن اقدام کند، بر اساس ستاپی که برای خرید آن انجام داده است شما نیز همان معامله را انجام می دهید ولی ممکن است مقدار ارزی که می خرید پایین تر یا بالاتر باشد.

این مطلب را از دست ندهید!
آموزش پرایس اکشن ارز دیجیتال

شاید بد نباشد برای خرید و فروش به آموزش پرایس اکشن ارز دیجیتال نگاهی بیاندازید تا بتوانید بهترین روش را برای خود انتخاب نمایید.

اساس استراتژی کپی ترید چیست

کپی تریدینگ ارز دیجیتال چیست آموزش

کپی ترید به استراتژی گفته می شود که به افراد در بازارهای مالی این امکان را می دهد که به طور خودکار به باز کردن پوزیشن و یا مدیریت پوزیشن خود با کپی برداری از افراد دیگر بپردازند.

نکته: ما در کنار این روش، روش دیگری با نام میرر تریدینگ mirror trading داریم که متدی است که به تریدر این امکان را می دهد تا استراتژی های خاصی را دنبال کند و با کپی ترید تفاوت دارد.

آموزش تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال نیز برای افرادی که می خواهند به صورت حرفه ای ترید کنند می تواند یکی از راه حل های ترید منطقی باشد.

تفاوت پیپر تریدینگ و کپی تریدینگ چیست؟

پیپر تریدینگ به افراد غیر حرفه ای این امکان را می دهد که بدون این که پول خود را وارد بازارهای مالی کنند، برای مثال با یک بیت کوین مجازی شروع به ترید واقعی کنند.

با این کار بدون این که سرمایه ای از دست بدهند، در مراحل اولیه می توانند بیت کوین مجازی را خرید یا فروش کنند و از ابزار موجود در صرافی ها و یا سایت های تحلیل استفاده کنند تا به تدریج حرفه ای شوند.

در واقع پیپر تریدینگ یک روش بسیار مفید برای آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال است.

اما کپی تریدینگ با اختصاص سرمایه انجام خواهد شد.

در این حالت فرد غیر حرفه ای سرمایه خود را وارد بازار می کند و از دیگران تقلید می کند.

در واقع با کپی تریدینگ شما از همان ابتدا سرمایه خود را وارد بازار خواهید کرد و با مکانیزمی که در ادامه به آن اشاره خواهد شد  به فعالیت خواهید پرداخت.

ساده ترین مکانیزم برای کپی تریدیدنگ چیست

در ساده ترین مکانیزم هنگام استفاده از استراتژی کپی ترید بخشی از سرمایه تریدری که قصد کپی برداری از فرد دیگر یا موسسات مالی را دارد، به حساب آن فرد یا موسسه مالی منتقل می شود. با این کار هر کاری که موسسه مالی یا سرمایه گذار اصلی با سرمایه خود انجام دهد، دقیقا روی سرمایه کپی تریدر نیز انجام خواهد شد.

کپی تریدینگ در نگاه اول به همین سادگی است. یعنی سرمایه شما به حساب کسی که می خواهید از او الگوبرداری کنید می رود و هر کاری که او با سرمایه خودش انجام دهد، به طور خودکار با سرمایه شما نیز انجام خواهد شد.

این مطلب را از دست ندهید!
بیت کوین کش چیست

اما این روش به دلیل انتقال پول شما به حساب فرد دیگر یا موسسات مالی ریسک کلاهبرداری دارد. برای همین روش دیگری ابداع شده است که در آن حساب شما در اکانت شخصی خودتان نگهداری خواهد شد.

به عنوان مثال فرض کنید بخواهید بخشی از سرمایه خود را با کپی تریدینگ بایننس به ترید ارز دیجیتال اختصاص دهید. در این حالت اگر فردی که از او الگوبرداری کرده اید با سرمایه خود بیت کوین یا ارز دیجیتال دیگری را بخرد یا بفروشد (یا پوزیشن خود را باز یا بسته کند)، سرمایه شما نیز در حساب شخصی خودتان به همین صورت برای خرید یا فروش بیت کوین یا هر ارز دیجیتال دیگر (یا با باز و بسته شدن پوزیشن) استفاده خواهد شد.

البته به این منظور باید ابتدا افراد حرفه ای را برای کپی برداری پیدا کنید و با آموزش کپی تریدینگ نیز آشنا شوید. در بخش بعد به بررسی بیشتر این موضوع پرداخته خواهد شد.

آموزش کپی تریدینگ

در بخش قبل اشاره شد که برای کپی برداری از استراتژی دیگران باید بهترین تریدرها را انتخاب کنید. در مرود ارزهای دیجیتال این کار نیاز به کمی آگاهی از بازار دارد.

برای مثال در بایننس این امکان وجود دارد که بهترین تریدرها را انتخاب کرد. پس از آن می توانید از کلیه فعالیت های تریدرهای موفق در حساب کاربری صرافی ارز دیجیتال خود نمونه برداری کنید.

پلتفرم هایی هستند که این امکان را در اختیار شما قرار خواهد داد. به این منظور معمولا باید مراحل زیر را طی کنید:

  1. در پلتفرم کپی تریدینگ ثبت نام کنید.
  2. یک API یا کلید محرمانه برای فیوچرز در صرافی بایننس ایجاد کنید (که این کار برای مثال با استفاده یا ایجاد حساب کاربری یا اکانت بایننس ممکن خواهد بود) البته کاربران ایرانی شاید نتوانند از کپی تریدینگ بایننس استفاده کنند).
  3. اگر قصد کپی برداری از چند تریدر یا بات را دارید باید برای هر یک از آن ها یک اکانت جداگانه در بایننس ایجاد کنید.
  4. یک اکانت در پلتفرم کپی ترید ایجاد کنید و API یا کلیدهای محرمانه خود را به آن اضافه کنید.
  5. با این کار می توانید اکانت های ایجاد شده را به حساب تریدرهایم وفق لینک بدهید و از این تریدرها یا از بات ها کپی برداری کنید.

نکته: هر یک از موارد ذکر شده در بالا نیاز به طی مراحل خاص خود دارد.

کپی تریدینگ چیست روش آموزش

نکاتی برای کپی تریدینگ ارز دیجیتال

سیستم کپی ترید در صورتی که تریدرهای موفق را به خوبی شناسایی کنید کار پیچیده ای نیست. با این وجود مزایا و معایب خاص خود را دارد.

این مطلب را از دست ندهید!
مارجین تریدینگ چیست

اما نکات دیگری هم وجود دارد که باید به آن ها توجه کنید. مهم ترین آن ها عبارت هستند از:

  1. اکانت شما باید دارای سرمایه اولیه به فرم دلار یا ارزهای پایدار باشد (به طور معمول این سرمایه اولیه یا دارایی باید به شکل ارز تتر که یک استیبل کوین و معادل دلار است به حساب کاربری شما برای کپی ترید اختصاص یافته باشد).

نکته: بیت نوین امکان خرید ارز تتر را برای کاربران ایرانی فراهم نموده است.

  1. برای لینک دادن تریدرها (و یا بات ها) به کاربرانی که قصد کپی ترید دارند حداقل سپرده ای باید در اکانت وجود داشته باشد (برای مثال در اکانت فیوچرز بایننس حدود 500 تتر USDT به عنوان حداقل سپرده نیاز است).

کپی تریدینگ در بایننس آموزش

 

مزایای کپی تریدینگ بایننس چیست

در صورتی که شما از کپی تریدینگ بایننس استفاده کنید دیگر نیاز به انتقال پول به حساب شرکت ها و یا افراد دیگر (که در ابتدای متن به آن اشاره شد) نخواهید داشت.

برای همین ریسک کلاهبرداری کم می شود. زیرا که در این حالت کلیه دارایی شما در اکانت صرافی بایننس خواهد بود.

در این روش می توان با ابزارهایی که در اختیار شما قرار خواهد گرفت به مدیریت ریسک پرداخت.

نکته: به منظور حفاظت از سرمایه اصلی، در صورت لزوم می توان تریدها را در حساب کاربری صرافی بایننس متوقف کرد.

ریسک کپی تریدینگ چیست

همه ما می دانیم که در خرید و فروش ارزهای دیجیتال همواره ریسک وجود دارد و اگر چه فناوری کپی ترید امکان پیروی از سرمایه گذاران حرفه ای یا بات ها را فراهم می کند، اما در این حالت سود و یا ضرر شما وابسته به سود یا ضرر سرمایه گذار اصلی خواهد بود.

نکته: به طور کلی شاید هیچکس نتواند به طور دقیق موفق به پیش بینی بازار و قمیت بیت کوین و سایر رمز ارزها شود، به همین دلیل توجه داشته باشید که حتی بهترین سرمایه گذاران نیز ممکن است در مواقعی با ریسک مواجه شوند و اگر سرمایه گذار اصلی ضرر کند شما هم به طور حتم ضرر خواهید کرد.

نکته: یک راهکار برای کاهش ریسک، تنوع کپی تریدینگ با استفاده از چند اکانت می باشد که اگر امکان پیروی شما از چند سرمایه گذار و یا بات را فراهم کرده و ریسک خطرات کپی ترید را کاهش خواهد داد.

در پایان امیدواریم توانسته باشیم دید بهتری در ارتباط با کپی تریدینگ ارز دیجیتال در اختیار شما قرار دهیم.

مقاله را در سوشیال مدیای خود منتشر کنید