آیا می دانید اهمیت توکن های متاورس چیست؟ متاورس به یک جهان مجازی گفته می شود که بر اساس تکنولوژی های پیشرفته در آینده بسیار نزدیک قرار است در اختیار بشر قرار گیرد. در این دنیای مجازی توکن های متاورس نقش اساسی بازی خواهند کرد و تحولات بزرگی را به وجود خواهند آورد.

در واقع متاورس را می توان یک واقعیت در دنیای مجازی دانست که هر کسی در هر گوشه ای از دنیا امکان اتصال به آن را خواهد داشت.

متاورس با دنیای مجازی که ما در حال حاضر داریم و با اینترنت متفاوت است و در آن آیتم های بیشتری از دنیای واقعی وجود دارد.

برای افزودن آیتم های دنیای واقعی به متاورس توکن ها مورد استفاده قرار می گیرند و به همین دلیل است که ارز دیجیتال متاورس اهمیت بسیار زیادی در ایجاد این دنیای متمایز خواهد داشت.

با توجه به اهمیت منحصر به فرد این تکنولوژی، در حال حاضر چندین پروژه بزرگ بر روی آن در حال کار کردن می باشند و به همین دلیل برای متاورس توکن های متعددی در حال راه اندازی و توسعه می باشند که آشنایی با آن ها از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است.

در صورت موفقیت این پروژه ها قیمت توکن های متاورس به طور قابل ملاحظه و به طور باور نکردنی ممکن است با افزایش روبرو باشد.

به همین دلیل بیت نوین تلاش کرده است تا نگاهی به ارز متاورس و ویژگی های این دنیای مبتنی به پیشرفته ترین فناوری ها بنماید. در ادامه به شما خواهیم گفت که چند توکن متاورس در حال حاضر به بازار عرضه شده اند.

منظور از متاورس چیست؟

متاورس کریپتو

متاورس به صورت  metaverseنوشته می شود و از دو کلمه دیگر که متا meta و ورس verse هستند تشکیل شده است.

متا به معنی فراتر است و ورس نیز خلاصه شده کلمه یونیورس universe می باشد که به معنی دنیا و یا هستی می باشد.

به همین دلیل می توان متاورس را به معنی فراتر از هستی نام نهاد که به دلیل اشاره به دنیایی فراتر از دنیای واقعی ما به نظر می رسد نام مناسبی برای انتخاب بوده است.

اگر چه متاورس از گذشته به عنوان کلمه ای شناخته شده بود، اما در دنیای کریپتو ممکن است که بسیاری از افراد نام کلماتی مانند ارز متاورس یا توکن های متاورس را نشنیده باشند و در مورد آن ها اطلاعات چندانی نداشته باشند.

در گذشته متاورس نقطه اوج داستان های خیالی و افسانه های زیادی بوده است و در فیلم ها و سریال ها به آن اشاره شده است. با این وجود ایجاد دنیای متاورس با استفاده از تکنولوژی های نوین (و با استفاده از توکن های متاورس )، مفهوم جدیدی است که در دنیای کریپتو به وجود آمده است.

این مطلب را از دست ندهید!
اینساید بار چیست

به همین دلیل است که جای تعجب نیست که کمپانی های بزرگی مانند فیسبوک بر روی متاورس سرمایه گذاری کنند و سعی داشته باشند این تکنولوژی را با توکن های متاورس پیاده سازی نمایند.

ارز دیجیتال متاورس

 

حال که با اهمیت متاورس آشنا شدید، سوال مهم این است که ارز متاورس چیست و کدام یک از توکن ها را به عنوان توکن های متاورس برای سرمایه گذاری انتخاب کنیم؟

به خواندن متن ادامه بدهید تا اطلاعات جالبی در ارتباط با توکن های متاورس به دست آورید و فرصت های بی نظیری که ممکن است برای سرمایه گذاری وجود داشته باشند را از دست ندهید. با این وجود توجه داشته باشید که بیت نوین نظر خاصی برای سرمایه گذاری بر روی یک ارز یا رمز ارز و هر توکن خاصی ندارد.

چرا باید به متاورس اهمیت بدهیم؟

بر اساس گزارشات بلومبرگ به نظر می رسد که در آینده حجم بازار متاورس به حدود 800 میلیارد دلار و حتی بیشتر برسد که این رقم قابل توجهی است که ارزش فکر کردن برای سرمایه گذاری دارد و ممکن است افراد زیادی را به ثروت غیر قابل تصوری برساند.

اما در این جا سه سوال مهم وجود دارد:

  • چه گزینه هایی برای سرمایه گذاری روی متاورس وجود دارد؟
  • چگونه می توان شروع به سرمایه گذاری در پروژه متاورس نمود؟
  • کدام توکن را برای سرمایه گذاری انتخاب کنیم؟

روش های سرمایه گذاری روی متاورساهمیت متاورس کریپتو و توکن و متا

در حالی که روش های مختلفی برای سرمایه گذاری بر روی متاورس وجود دارد و شما با انجام فعالیت های مختلف امکان تبدیل شدن به بخشی از پروژه متاورس را خواهید داشت. اما تمرکز ما در ادامه بر روی توکن های متاورس خواهد بود که به احتمال زیاد می توانند موفقیت بزرگی را برای شما به همراه داشته باشند. اما قبل از آن بهتر است اشاره ای به پلتفرم های متاورس داشته باشیم.

پلتفرم های متاورس

پلتفرم های متاورس هنوز به خوبی راه اندازی نشده اند، اما به احتمال زیاد مبتنی بر فناوری بلاکچین خواهند بود و امکان مالکیت، و ترید را به مردم با استفاده از توکن های ان اف تی nft tokens خواهند داد و در کنار آن امکان استفاده از اتر و بیت کوین یا سار رمزارزها را فراهم خواهند نمود.

این مطلب را از دست ندهید!
مارجین تریدینگ چیست

توکن فیسبوک

توکن و متاورس فیسبوک

در سال 2021 متاورس توجه بسیار زیادی را به خود جلب کرده است و به همین دلیل به طور حتم آگاهی از بهترین توکن های متاورس برای هر فردی مهم است.

مهم این است که فیسبوک نیز در این میان دست به اقداماتی زده است.

مارک زاگبرگ در حال حرکت رو به جلو به سمت تبدیل کردن شرکت خود به یک شرکت متاورس است و شاید برای شما جای تعجب باشد که بگوییم فیسبوک سرمایه گذاری سنگینی بر روی پروژه متاورس توکن خود کرده است.

تا به حال حدود 50 میلیون دلار سرمایه گذاری روی پروژه تحقیقاتی متاورس توکن فیسبوک شده است.

متاورس توکن فیسبوک در واقع نماینده سهام این شرکت خواهد بود و در چند سال آینده ممکن است که به جای بازار سهام، از متاورس توکن فیسبوک برای خرید و فروش سهام آن استفاده شود.

لازم به ذکر است که بر خلاف بازار بورس که خرید و فروش در ساعت های خاصی انجام می شود، متاورس توکن فیسبوک را می توان در هر ساعتی از روز و در تمام طول هفته ترید نمود.

نکته مهم دیگر این است که متاورس توکن فیسبوک با نام facebook tokenized stock که به معنی سهام توکنایز شده فیسبوک است در FTX و Bitterx در موجود است.

ارز مانا

 

ما در مقاله ارز مانا decentraland در ارتباط با این توکن که بر بستر شبکه بلاکچین اتریوم عرضه می شود صحبت کردیم و گفتیم که این ارز یکی از پدیده های سال 2021 میلادی و به خصوص در ماه اکتیر بوده است.

در واقع ارز مانا mana decentraland که در صرافی بیت نوین امکان خرید آن وجود دارد یک متاورس توکن است و با توجه به این که بر بستر بلاکچین اتریوم عرضه می شود با متاورس توکن فیسبوک کاملا متفاوت است و در زمره بهترین توکن های متاورس جا می گیرد.

شما با این ارز می توانید در حالی که به بازی مشغول هستید محتوای جدید تولید کنید و با دیگران تعامل داشته باشید.

نکته: ارز مانا بزرگ ترین متاورس توکن در فضای ان اف تی ها می باشد و توسط یک توکن erc 71 که با نام لند land شناخته می شود می تواند برای کاربران خدمات ویژه ای فراهم کند. در واقع کاربران امکان خرید لند را با استفاده از ارز دیجیتال مانا mana decentraland خواهند داشت.

این متاورس توکن را می توان یک یوتیلیتی توکن دانست که امکان خرید کالا و یا استفاده از خدمات نیز با آن وجود دارد.

این مطلب را از دست ندهید!
آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال

نکته جالب این است که امکان خرید و فروش ارز مانا مانند بیت کوین و اتر وجود دارد و می توانید با ارزهای مانند دلار و حتی ریال نیز آن را خریداری کنید. همان طور که گفته شد بیت نوین نیز امکان خرید manaرا در پلتفرم خود برای کاربران ایرانی فراهم کرده است. برای همین در صورتی که فکر می کنید با توجه به چشم انداز متاورس امکان رشد آن در آینده وجود دارد می توانید با استفاده از ارز رایج کشور یعنی ریال ان را خریداری کنید.

یک نکته مهم که در ارتباط با ارز مانا وجود دارد این است که کل واحدهای آن 2.6 میلیارد خواهند بود و هرگز تعداد سکه های در گردش آن بیش از این افزایش نخواهد یافت.

پس هر چه هم زمان بگذرد دیگر ارز مانا دیگری عرضه نخواهد شد.

ارز متاورس اکسی اینفینیتی axie infinity

اکسی اینفینیتی ارز دیگری است که بر بستر اتریوم عرضه شده است و امکان ویدئو گیم را برای کاربران فراهم می کند.

ما در ارتباط با این متاورس توکن صحبت نخواهیم کرد، اما لازم است اشاره شود که حداکثر عرضه آن 270 میلیون واحد است.

متاورس توکن انجین کوین ENJ

انجین کوین نیز جزو توکن های متاورس است که بر بستر اتریوم عرضه شده است و برای بیزینس ها و برندهای مختلف امکان استفاده از توکن های ان اف تی را ساده تر می کند.

توکن های ان اف تی که بر روی انجین کوین ساخته می شوند از استاندارد ERC-1155 استفاده می کنند.

ساند باکس SANDBOX

سندباکس توکن دیگری است که یک توکن یوتیلیتی است که از استاندارد ERC-20 استفاده می کند.

علاوه بر توکن های متاورس که به آن ها اشاره نمودیم شما امکان برخورداری از مزایای متاورس ایندکس و استار اطلس را نیز خواهید داشت.

جهت خرید ارز سند می توانید به بخش خرید و فروش ارز های دیجیتال در بیت نوین مراجعه نمایید.

استار اطلس

استار اطلس بر بستر ارز سولانا عرضه می شود و گیمر ها از آن برای گیم استفاده می کنند.

حداکثر عرضه استار اطلس 36 میلیارد خواهد بود.

متاورس ایندکس MVI

MVI آخرین متاورس توکن است که مثال بسیار جالبی از توکن های متاورس است که امکانات بسیاری از برای دارندگان خود فراهم می کند.

امیدواریم این متن توانسته باشد شما را با توکن های متاورس Metaverse crypto آشنا کند و بتوانید در صورتی که ارز متاورس آینده روشنی دارد سهمی از سود آن داشته باشید.

مقاله را در سوشیال مدیای خود منتشر کنید