صرافی پنکیک سواپ جزو صرافی های بین المللی محسوب می شود که با استفاده از مکانیزم غیرمتمرکز خود سعی دارد به فراهم نمودن بستری مناسب برای فعالیت کاربران در حوزه رمز ارزها بپردازد.

ارز دیجیتال این صرافی ارز کیک می باشد که طرفداران بسیاری را هم توانسته به سمت خود جلب نماید. شما می توانید برای خرید ارز کیک همین حالا از بیت نوین اقدام نمایید.

در حال حاضر صرافی پنکیک سواپ جزو بزرگ ترین پروژه های دیفای محسوب می شود که به طور تخصصی و بر بستر زنجیره هوشمند بایننس به ارائه خدمات خود می پردازد. این صرافی، با توجه به محدودیت هایی که در استفاده از خدمات سایر صرافی های خارجی وجود دارد، مورد توجه کاربران ایرانی می باشد.

در صورتی که علاقه مند هستید از ویژگی های این صرافی و قابلیت هایی که دارد آگاه شده و با نحوه ثبت نام در صرافی پنکیک سواپ با اتصال والت خود آشنا شوید، در ادامه با ما همراه باشید. زیرا اگر چه این صرافی امکان خرید و فروش ارز دیجیتال به ریال را ندارد (و علاوه بر این شاید سرعت بالایی در انجام مبادلات رمزارزها را نداشته باشد)، اما با توجه به امکان استیکنیگ ارز دیجیتال و سایر امکانات خود می تواند برای کاربران مفید واقع شود.

آیا پنکیک سواپ صرافی غیرمتمرکز است؟

یکی از مهم ترین ویژگی هایی که باید در تصمیم گیری برای استفاده از پنکیک سواپ (و یا هر صرافی ارز دیجیتال دیگر)ُ در نظر داشته باشید متمرکز بودن و یا غیرمتمرکز بودن صرافی می باشد.

صرافی پنکیک سواپ جزو صرافی های غیرمتمرکز است که مکانیزم کار آن به طور کلی با صرافی های متمرکز در داخل و خارج از کشور متفاوت است. زیرا که تبدیلات ارز دیجیتال را به صورت غیرمتمرکز و با استفاده از فناوری های تبدیل ارز دیجیتال به صورت درون زنجیره ای انجام خواهد داد.

در این فناوری شما خواهید توانست با اتصال کیف پول خود به صرافی غیرمتمرکزی مانند صرافی pancakeswap از قابلیت های آن استفاده کنید.

نکته مهم: هر یک از صرافی های ارز دیجیتال متمرکز و غیرمتمرکز برای خود مزایایی دارند که در جای خود قابل بحث هستند (از جمله آن ها کارمزد پایین و سرعت بالاتر صرافی های متمرکز می باشد).

تفاوت یونی سواپ و صرافی پنکیک سواپ چیست

یکی از مهم ترین نکاتی که کاربران باید به آن توجه داشته باشند این است که صرافی pancakeswap بر بستر زنجیره هوشمند بایننس به وجود آمده است.

این در حالی است که تعدادی از اولین صرافی های ارز دیجیتال غیرمتمرکز مانند صرافی یونی سواپ بر بستر اتریوم راه اندازی شدند.

البته هر دوی این صرافی ها از پروتکل ها و استانداردهای مبتنی بر فناوری دیفای استفاده کرده اند تا امکان ارائه خدمات به کاربران را داشته باشند.

نکته: در کنار این دو صرافی (پنکیک سواپ و یونی سواپ)، سوشی سواپ و بلنسر نیز از جمله صرافی هایی هستند که از پروتکل های DeFi استفاده می کنند. این صرافی ها هر یک توانسته اند بخشی از مبادلات ارزهای دیجیتال را به عنوان یک صرافی غیرمتمرکز به خود اختصاص دهند.

دلیل برتری صرافی پنکیک سواپ چیست؟

شاید با وجود صرافی های مهمی مانند یونی سواپ که بر بستر اتریوم راه اندازی شده اند و از قبل امکان ارائه خدمات غیر متمرکز به کاربران را داشته اند، برای شما سوال باشد که دلیل برتری صرافی pancakeswap چیست و چرا عده ای از کاربران به آن توجه بیشتری دارند؟

این مطلب را از دست ندهید!
اندیکاتور چیست

کارمزد بالا یکی از مهم ترین دلایلی است که کاربران ممکن است یک صرافی ارز دیجیتال را بر دیگری ترجیح دهند و در داخل کشور نیز به همین صورت است.

به گونه ای که شاهد هستیم بسیاری از کاربران داخلی هستند که در انجام تبادلات خود به دنبال صرافی ارز دیجیتال با کمترین کارمزد هستند (بیت نوین نیز به همین دلیل است که به منظور جذب کاربران، کارمزد بسیار پایین و حتی نزدیک به صفر را برای مبادلات دریافت می کند).

اما صرافی هایی مانند سونی سواپ و یا سوشی سواپ با توجه به کارمزدهای نسبتا بالایی که داشتند اگر چه به عنوان صرافی غیر متمرکز از قبل شناخته شده بودند (اما با توجه به این که کارمزد مبادلات در آن ها بالا و حتی بیش از صدها دلار نیز بود)، از نظر اقتصادی برای بسیاری از کاربران جذابیت نداشتند.

گفته می شود که صرافی pancakeswap با توجه به مقیاس پذیری بالایی که زنجیره بایننس دارد توانسته است کارمزد کمتری را در مقایسه با یونی سواپ به همراه داشته باشد. در هر صورت ما در ارتباط با کارمزد هر یک از این صرافی ها بیش از این صحبت نخواهیم کرد (البته توصیه می کنیم که هنگام استفاده از پنکیک سواپ یا یونی سواپ و هر صرافی ارز دیجیتال متمرکز و یا غیر متمرکز به این مولفه توجه ویژه داشته باشید).

تاریخچه صرافی pancakeswap

صرافی پنکیک سواپ از سال 2020 میلادی کار خود را آغاز نمود و با بهره بردن از زیرساخت موجود در بلاکچین متعلق به زنجیره هوشمند بایننس توانست در مدت زمان چند ماه توجه بسیاری از سرمایه گذاران و تریدرها را در فضای مجازی به خود جلب کند.

این صرافی با توجه به این که با استفاده از فناوری دیفای قصد ارائه خدمات خود را داشت شباهت های زیادی با صرافی ارز دیجیتال غیر متمرکز یونی سواپ دارد ولی به دلیل کارمزد پایین تر خود توانست در مدت کوتاهی حجم معاملات خود را به چند صد میلیون دلار در روز برساند و با این کار خدمات ارزنده ای به جامعه کریپتو بنماید.

نکته: صرافی pancakeswap مکانیزم متفاوتی با صرافی های ارز دیجیتال متمرکز دارد و در ارائه خدمات خود از استخرهای لیکوئیدیتی یا استخر نقدینگی بهره می برد.

توکن صرافی پنکیک سواپ چیست

توکن صرافی پنکیک سواپ که با نام توکن کیک cake token شناخته می شود یکی از توکن هایی است که باید به منظور استفاده از این صرافی در اختیار داشته باشید (می توان گفت توکن کیک نقش یک بلیط را بازی می کند).

در صورتی که در مورد انواع توکن و تفاوت آن ها با کوین بدانید شاید بهتر بتوانید در ارتباط با استانداردها و یا پروتکل هایی که هر یک از انواع توکن استفاده می کنند اطلاعات کسب کنید.

توکن کیک با توجه به این که بر بستر شبکه بلاکچین زنجیره هوشمند بایننس استفاده می شود با توکن های erc 20 تفاوت دارد و در زمره توکن های bep20 قرار می گیرد.

این مطلب را از دست ندهید!
کپی تریدینگ چیست

این توکن امکان استفاده از بسیاری از قابلیت های صرافی pancakeswap را برای کاربران فراهم خواهد نمود.

خلاصه: توکن کیک توکن اصلی متعلق به صرافی غیرمتمرکز پنکیک سواپ است که از پروتکل BEP 20 بایننس استفاده می کند.

خرید توکن کیک cake

در صورت نیاز به توکن cake امکان خرید آن از صرافی های ارز دیجیتال وجود دارد. اگر چه روش های دیگری مانند سپرده گذاری یا استیکینگ ارز دیجیتال نیز می تواند به شما امکان دریافت این توکن را بدهد.

استیکنیگ در صرافی یونی سواپ

صرافی ارز دیجیتال پنکیک سواپ خود را یکی از بهترین صرافی های غیر متمرکز می داند که امکان ترید، و کسب ارزهای دیجیتال را برای کاربران فراهم نموده است. دلیل آن شاید در مشارکت چند میلیون کاربر و حجم بالای استیکینگ در این صرافی ارز دیجیتال است که بالغ بر میلیاردها دلار می باشد.

شما هم می توانید با اتصال والت خود به سایت صرافی پنکیک سواپ از امکان استیکینگ ارز دیجیتال به منظور کسب سود بهره مند شوید.

آموزش کار با پنکیک سواپ

بسیاری از کاربران داخلی علاقه مند به آشنایی با چگونگی آموزش کار با پنکیک سواپ می باشند. در این صورت لازم است که ابتدا از برنامه دیفای متعلق به این صرافی استفاده کنید و با اتصال والت خود  از کلیه قابلیت ها و ویژگی های آن بهره مند شوید.

سایت صرافی پنکیک سواپ

شما با باز کردن صفحه مرورگر و وارد کردن آدرس سایت صرافی پنکیک سواپ که به صورت https://pancakeswap.finance/ می باشد اولین قدم برای استفاده از این صرافی (که بیشتر به صورت یک محیط کودکانه می باشد) را بر می دارید.

شما پس از وارد شدن به سایت خواهید توانست با اتصال والت خود از خدمات آن استفاده کنید.

نکته مهم : هنگام جستجو برای آدرس یا وارد کردن آدرس سایت صرافی پنکیک سواپ (یا آدرس هر پلتفرم معتبر دیگر) در مروگر دقت کافی داشته باشید تا دچار فیشینگ نشوید.

پس از وارد شدن به برنامه اولین مرحله اتصال کیف پول شما به پلتفرم صرافی می باشد (که به نوعی به معنی ثبت نام در صرافی پنکیک سواپ می باشد). در شکل گزینه connect wallet در پلتفرم صرافی قابل مشاهده است.

اتصال والت به سایت صرافی پنکیک سواپ

تراست والت می تواند یکی از کیف پول هایی باشد که امکان اتصال به پلتفرم پنکیک سواپ را فراهم خواهد کرد. با این وجود این صرافی ارز دیجیتال غیر متمرکز از کیف پول های دیگر نیز پشتیبانی می کند که امکان استفاده از خدمات صرافی را برای تریدرها فراهم خواهند نمود.

یکی از این کیف پول ها والت بایننس چین است که متعلق به خود پلتفرم بایننس می باشد. سایر کیف پول هایی که توسط سایت صرافی پنکیک سواپ پشتیبانی می شوند عبارت هستند از:

  • متاماسک metamask
  • والت کانکت walletconnect
  • مث والت mathwallet
  • توکن پاکت token pocket
  • کوین 98 coin98
  • سیف پال safepal

مراحل ثبت نام در صرافی پنکیک سواپ

برای ثبت نام در صرافی پنکیک سواپ و استفاده از خدمات آن نیاز به اتصال والت و داشتن توکن کیک به عنوان بلیط می باشد. پس از انتخاب والت و خرید توکن کیک می توانید با اتصال والت خود به پلتفرم صرافی از آن استفاده کنید.

این مطلب را از دست ندهید!
الگوی جعلی چیست

شاید تفاوت هایی در نحوه ثبت نام (که در واقع با اتصال والت به پلتفرم انجام خواهد شد) وجود داشته باشد.

ما در ادامه به آموزش نحوه اتصال تراست والت به  صرافی pancakeswap خواهیم پرداخت.

نکته: برای هر یک از والت های دیگر مانند توکن پاکت، یا متاماسک روش اتصال والت با انتخاب سر برگ مربوطه در سایت صرافی پنکیک سواپ ممکن خواهد بود (این سربرگ ها در شکل قابل مشاهده هستند).

آموزش صرافی پنکیک سواپ – اتصال تراست والت

برای اتصال تراست والت ابتدا در گوشی اندروید خود تراست والت را باز کنید و گزینه dapps را انتخاب کنید.

 

پس از کلیک بر روی دکمه dapps به بخش popular رفته و پنکیک سواپ را انتخاب کنید.

با کلیک بر روی این گزینه صفحه جدیدی باز می شود که لوگوی پنکیک سواپ به نمایش در خواهد آمد.

بر روی گزینه اتصال “connect” کلیک کنید تا این امکان برای شما به وجود آید تا کیف پول تراست والت خود را به پلتفرم صرافی وصل کنید.

همان طور که می بینید پنکیک سواپ صرافی نسبتا ساده ای است که امکان اتصال به آن با تراست والت (و یا سایر کیف پول هایی که در لیست پلتفرم وجود دارند) تنها با طی چند مرحله وجود دارد.

در صورتی که در هر یک از مراحل و به خصوص در مرحله اتصال “connect” به مشکل برخوردید می توانید با برگشت به منوی dapps دوباره این مراحل را طی کنید تا در نهایت کیف پول دیجیتال شما به صرافی متصل شود.

آموزش ثبت نام صرافی پنکیک سواپ با دسکتاپ

مراحلی که باید برای اتصال والت در دسکتاپ طی شود تقریبا مشابه اتصال تراست والت با گوشی های اندرویدی می باشد. به این منظور با مراجعه به سایت صرافی pancake swap و در بخش connect wallet باید به بخش اتصال والت های دسکتاپ بروید.

به عنوان مثال اگر قصد اتصال توکن پاکت به پنکیک سواپ را داشته باشید باید سربرگ مختص آن را انتخاب کنید.

اتصال توکن پاکت

هنگام باز کردن برنامه توکن پاکت dapps باید در حالت پیش فرض باشد. در غیر این صورت باید روی dapps page کلیک کنید.

در صفحه باز شده روی BSC کلیک نمایید.

باید پس از کلیک بر روی BSC در بخش برنامه ها روی لینک پنکیک سواپ کلیک کنید تا امکان اتصال به پلتفرم صرافی برای شما فراهم شود.

توجه داشته باشید که تنها گزینه نشان داده شده در شکل را انتخاب کنید و از کلیک بر روی سایر گزینه ها مانند گزینه تحلیل داده پنکیک سواپ “pancake swap data analysis” پرهیز کنید. در غیر این صورت امکان اتصال به صرافی را نخواهید داشت.

در پایان امیدواریم آنچه در مورد صرافی pancake swap در اختیار شما قرار گرفت برایتان سودمند واقع شده باشد. اگر چه این صرافی مانند بیت نوین، امکان مبادله ارز دیجیتال با ریال را با سرعت بالا و کارمزد پایین ندارد، اما در هر صورت امکان استیکینگ ارز دیجیتال و سایر قابلیت های آن سودمند خواهد بود.

مقاله را در سوشیال مدیای خود منتشر کنید