آیا به دنبال تحلیل ارز دیجیتال هستید؟ در این صورت باید بدانید تحلیل تکنیکال برای ارزهای دیجیتال راحت تر از تحلیل فاندامنتال است.

به طور کلی دو شیوه برای تحلیل ارز دیجیتال وجود دارد که عبارت هستند از:

از بین روش های ذکر شده بسیاری از سرمایه گذاران سنتی به تحلیل بنیادی (تحلیل فاندامنتال) اهمیت می دهند. این در حالی است که بسیاری از تریدرهای حرفه ای تاکید بر استفاده از تحلیل تکنیکال دارند.

به نظر شما بهترین روش برای تحلیل بازارهای مالی کدام است و کدام یک از روش های ذکر شده در خرید و فروش ارزهای دیجیتال مفیدتر خواهند بود؟

ما در این متن به طور خلاصه نگاهی به اهمیت هر یک از این تحلیل ها در بازارهای مالی برای خرید و فروش سهام و ارزهای دیجیتال خواهیم نمود.

خلاصه مطالب در یک نگاه:

  • دلیل اهمیت تحلیل فاندامنتال در بازار بورس برای خرید سهام
  • دلیل سخت بودن تحلیل فاندامنتال برای تعیین قیمت ارزهای دیجیتال
  • اهمیت تحلیل تکنیکال برای کسب سود از ترید انواع ارز دیجیتال

اهمیت تحلیل فاندامنتال در بازار سهام

برای پی بردن به اهمیت تحلیل فاندامنتال (تحلیل بنیادی) در بازار خرید و فروش سهام (و دلیل توجه سرمایه گذاران به این روش تحلیلی در بورس و فرابورس) یک مثال می زنیم.

فرض کنید شما قصد خرید سهام یک شرکت معتبر بین المللی مانند گوگل یا آمازون (یا هر شرکت دیگری در داخل یا خارج از ایران) را داشته باشید.

به طور حتم در زمان خرید سهام (در داخل و یا خارج از ایران) توجه ویژه ای به ارزش ذاتی سهام آن شرکت خواهید داشت.

این مطلب را از دست ندهید!
تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال

مثال: هنگام خرید سهام گوگل و یا سهام آمازون ابتدا نگاهی به عملکرد این شرکت ها خواهید کرد و به ارزیابی میزان خدمات ارائه شده توسط شرکت آمازون خواهید پرداخت و یا میزان آگهی هایی که در گوگل منتشر می شود و درآمد حاصل از آن را ارزیابی خواهید نمود.

“در تحلیل فاندامنتال ارزش سهام یک شرکت، بیشتر سرمایه گذاران به میزان تولید یک شرکت و یا ارزش خدمات ارائه شده توسط آن نگاه می کنند تا به ارزش ذاتی سهام شرکت مذکور پی ببرند.”

در نهایت یک سرمایه گذار با توجه به میزان دارایی و مقایسه میزان تولیدات و یا خدمات یک شرکت و یا میزان سود سهام آن اقدام به خرید (و تشکیل سبد سهام) در بازار بورس یا فرابورس در بازارهای مالی داخلی و یا خارجی خواهد نمود.

تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال

بر خلاف بازار بورس و هنگام خرید و فروش سهام شرکت ها (که تحلیل فاندامنتال نقش مهمی در تعیین ارزش ذاتی یک سهام دارد)، برای خرید یک ارز دیجیتال امکان تحلیل فاندامنتال به سادگی وجود نخواهد داشت.

برای مثال بیت کوین زمانی به عنوان پول دیجیتال مطرح بود و در حال حاضر بیشتر حکم یک دارایی یا کالای سرمایه ای (مانند طلا) را دارد که تعیین ارزش ذاتی آن به راحتی ممکن نیست.

یا این که اتریوم به یک هولدینگ یا شرکت بزرگ تبدیل شده است که با خلق یک اکوسیستم قصد انجام پروژه های بسیار زیادی را دارد.

“تعیین قیمت ذاتی بیت کوین به عنوان یک دارایی مانند تعیین ارزش سهام شرکت ها به راحتی ممکن نیست.”

این مطلب را از دست ندهید!
شیت کوین چیست

علاوه بر این تعیین ارزش ذاتی اتریوم نیز با توجه به گستردگی پروژه های در حال اجرا در اکوسیستم آن کار ساده ای نیست.

در مورد بقیه رمزارزها هم تحلیل بنیادی یا تحلیل فاندامنتال آن ها کار سختی خواهد بود.

نتیجه گیری:

استفاده از روش های سنتی برای تعیین ارزش ذاتی رمزارزها کار ساده ای نیست و به همین دلیل تریدرها از روش های تحلیل تکنیکال در بازارهای دیجیتال استفاده می کنند.

تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال

به طور حتم برای شما روشن دشه است که چرا بسیاری از کاربران و تریدرها در بازارهای دیجیتالی سعی می کنند با روش های تحلیل تکنیکال یا تحلیل فنی بازار آشنا شوند.

به طور حتم با توجه به این که امکان تحلیل بنیادی ارزهای دیجیتال (در حال حاضر) به راحتی ممکن نیست، اگر قصد فعالیت حرفه ای در بازارهای مالی دیجیتالی را داشته باشید، باید با اندیکاتورهای مختلفی آشنا شوید.

“برای تحلیل تکنیکال نیاز به استفاده از الگوها و پترن های متعددی است که هر یک در چارت ها و اندیکاتورهای تحلیلی وجود خواهند داشت. این الگوها امکان تصمیم گیری درست را برای خرید یا فروش ارز دیجیتال فراهم خواهند نمود.”

تعدادی از این الگوها عبارت هستند از:

  • الگوی اینساید بار inside bar pattern
  • الگوی هیکاکی hikkake pattern
  • پین بار pin bar
  • الگوی جعلی یا فیکی fakey pattern

سایر اندیکاتورها ، کندل استیک ها ، نمودارها و ….

تحلیل ارز دیجیتال در یک نگاه

در این متن گفته شد که تحلیل بنیادی (یا تعیین ارزش ذاتی رمزارزها) با توجه به نوظهور بودن این دارایی ها هنوز به راحتی امکان پذیر نیست. برای همین اگر چه سرمایه گذاران می توانند ارزش سهام آمازون و یا ارزش گوگل یا ارزش سهام هر شرکت داخلی عرضه شده در بورس یا فرابورس را با کمک ارزیابی میزان سود سهام یک شرکت تعیین کنند. اما تعیین ارزش ذاتی رمزارزها و برای مثال تعیین ارزش واقعی بیت کوین برای متخصصان بازارهای مالی ممکن نیست و هر یک از متخصصان پیش بینی متفاوتی در مورد آینده بازارهای دیجیتال دارد.

این مطلب را از دست ندهید!
آموزش تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال

با این وجود استفاده از روش های تحلیل تکنیکال می تواند به یک تریدر کمک کند تا خود را برای فعالیت حرفه ای در بازار آماده کند. این استراتژی با آموزش نحوه تفسیر چارت ها و اندیکاتورها به کاربران مبتدی کمک خواهد کرد تا بهتر موفق به انتخاب پوزیشن مناسب برای خرید یا فروش ارز دیجیتال شوند. به طور حتم شما هم می توانید با تشخیص درست این الگوها سود بیشتری در بازارهای مالی به دست آورید.

مقاله را در سوشیال مدیای خود منتشر کنید