بهترین والت های ارز دیجیتال در ایران و خارج یکی از پر تکرار ترین سوالاتی است که کاربران سایت بیت نوین از ما پرسیده اند، امروز در همین مقاله به ببرسی آن می پردازیم.

آیا می دانید که بهترین والت های ارز دیجیتال کدام است؟ و آیا باید از والت سخت افزاری برای ذخیره ارزهای دیجیتال خود استفاده کنیم؟ یا این که والت های نرم افزاری و آنلاین نیز می توانند گزینه های مناسبی برای انتخاب باشند؟

اهمیت انتخاب یک والت مناسب برای ذخیره دارایی های دیجیتال بسیار زیاد است. اما با توجه به این که تعداد بسیار زیادی والت برای انتخاب وجود دارند ممکن است که بسیاری از افراد در هنگام نیاز به انتخاب یکی از بهترین والت ها با مشکل مواجه شوند.

صرافی آنلاین بیت نوین قصد دارد در این متن شما را با بهترین والت های قابل استفاده در داخل کشور (و بهترین والت های خارجی) آشنا کند.

به طور حتم اطلاعاتی که در ادامه در اختیار شما قرار خواهد گرفت برای آشنایی شما با بهترین والت ها می باشد و بیت نوین توصیه خاصی برای استفاده از یک کیف پول به عنوان بهترین والت ارز دیجیتال ندارد.

ویژگی های بهترین والت های ارز دیجیتال چیست

در صورتی که بخواهید از بین والت های موجود در بازار یکی از آن ها را برای استفاده انتخاب کنید باید به ویژگی های آن توجه کنید. والت های ارز دیجیتال از جنبه های مختلفی قابل بررسی هستند و این باعث شده است که هر یک از آن ها برای یکی از کاربران و سرمایه گذاران مناسب تر باشد.

نکته مهم: نمی توان به طور کلی گفت که یک والت ارز دیجیتال برای همه کاربران مناسب می باشد. بلکه ممکن است که یک والت برای شما بهترین والت ارز دیجیتال باشد، اما در عین حال برای فرد دیگری گزینه مناسبی برای انتخاب نباشد.

ضمن این که به شما توصیه می کنیم این نکته را در ذهن داشته باشید در ادامه چند سوال مهم را که برای انتخاب بهترین والت باید پاسخ آن ها را پیدا کنید بیان خواهیم کرد:

 • تکنولوژی ساخت والت ارز دیجیتال چیست
 • امنیت والت ارز دیجیتال در چه سطحی است؟
 • چه ارزهایی توسط والت قابل پشتیبانی هستند؟
 • امکانات موجود در بهترین والت ارز دیجیتال چیست
 • نحوه پشتیبانی از والت ارز دیجیتال چگونه است؟
 • سایر ویژگی های سخت افزاری و یا نرم افزاری والت ارز دیجیتال چیست

اولویت بندی نیازها برای انتخاب بهترین والت ها

معرفی بهترین والت های ارز دیجیتال در ایران

شما می توانید با توجه به پاسخ سوالات فوق و اولویت بندی نیازهای خود بهترین والت های ارز دیجیتال را برای ذخیره و نگهداری از رمزارزهای خود انتخاب کنید.

در واقع پاسخ سوالات ذکر شده در بالا تعیین کننده فاکتورهایی هستند که باعث تمایز والت های ارز دیجیتال از یکدیگر می شوند. برای همین ما در ادامه سعی می کنیم تا پاسخ این سوالات را در اختیار شما قرار دهیم.

نکته مهم: تاکید می کنیم که هدف بیت نوین از ارائه این اطلاعات آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال و نحوه نگهداری ایمن از دارایی های کاربران می باشد و توصیه خاصی برای استفاده از یک والت سخت افزاری و یا نرم افزاری ندارد.

این مطلب را از دست ندهید!
تراست والت

تکنولوژی ساخت بهترین والت های ارز دیجیتال

بسیاری از افراد بر این باور هستند که یک والت سخت افزاری بهترین تکنولوژی ساخت را دارد و به دلیل امنیت بالای خود در زمره بهترین والت های ارز دیجیتال قرار می گیرد.

به طور حتم والت های سخت افزاری مانند والت لجر نانو و یا کول والت پرو جزو بهترین والت های ارز دیجیتال هستند و در این شکی نیست اما والت های نرم افزاری متعددی هستند که ممکن است بنا به دلایل متعدد برای کاربران مناسب تر باشند و به خصوص در صورتی که میزان دارایی شما زیاد نیست گزینه بهتری برای انتخاب باشند.

در هر صورت اگر می خواهید بدانید بهترین تکنولوژی ساخت والت چیست باید ابتدا با انواع والت آشنا شوید که در ادامه برای شما لیست شده اند:

 • والت سخت افزاری
 • والت نرم افزاری (شامل والت های دسکتاپ و موبایل)
 • والت آنلاین
 • پیپر والت

ما در بررسی انواع کیف پول ارز دیجیتال به بررسی این والت ها و تکنولوژی ساخت آن ها پرداخته ایم. می توانید برای آگاهی از این که بهترین تکنولوژی والت ارز دیجیتال چیست به مقاله مربوطه مراجعه کنید. در ادامه سعی خواهد شد به بررسی پاسخ سایر سوالات ذکر شده در بالا پرداخته شود.

اهمیت امنیت والت ارز دیجیتال چیست

امنیت بهترین والت های ارز دیجیتال

فرض کنید که دارایی های شما که در والت خود ذخیره کرده اید هک شود. در این صورت ممکن است همه یا بخشی از ارزهای دیجیتال خود مانند بیت کوین یا اتریوم و هر رمزارز دیگری که روی آن سرمایه گذاری کرده اید را از دست خواهید داد.

به همین دلیل است که همواره امنیت اولین مشخصه ای است که هنگام نیاز به انتخاب بهترین والت های ارز دیجیتال باید به آن توجه داشته باشید.

هر چه والت شما آنلاین نباشد به دلیل این که امکان هک کردن و دزدیده شدن دارایی ها کاهش می یابد به نظر بهتر می رسد.

نکته مهم دیگر این است که حتی در استفاده از یک والت سخت افزاری نیز باید به نکات امنیتی توجه کنید. برای مثال نباید کلید محرمانه و خصوصی خود را در اختیار فرد دیگری قرار دهید (این نکات امنیتی توسط پلتفرم عرضه کننده والت هنگام خرید و یا دانلود والت مربوطه به کاربران گفته خواهد شد).

ارزهای قابل پشتیبانی توسط والت چیست

در صورتی که شما قصد خرید و فروش انواع کوین و توکن را داشته باشید (که تعداد آن ها بالغ بر هزاران کوین و توکن می باشد)، به طور حتم تعداد ارزهایی که توسط یک والت پشتیبانی می شوند مهم خواهد بود و باید قبل از انتخاب باید بررسی کنید که ارزهای قابل پشتیبانی توسط والت چیست و آیا والت مذکور از توکن یا کوین مدنظر شما پشتیبانی می کند؟

به طور معمول بیشتر تریدرها و سرمایه گذاران تمایل دارند روی ارزهای شناخته شده با خرید بیت کوین و یا اتریوم، لایت کوین، بیت کوین کش، دوج کوین و سایر ارزهای برتر سرمایه گذاری کنند.

بیشتر کیف پول ها از این رمزارزها پشتیبانی می کنند و کیف پول عرضه شده توسط بیت نوین نیز امکان پشتیبانی از این ارزها را با استفاده از فناوری کلد استوریج دارد. اما در صورتی که قصد خرید و فروش ارزهای کمتر شناخته شده و یا توکن ها tokens را داشته باشید بهتر است ببنید والت مورد نظر شما از آن توکن یا کوین پشتیبانی می کند یا خیر.

این مطلب را از دست ندهید!
کیف پول لجر نانو ایکس

امکانات بهترین والت های ارز دیجیتال چیست

بهترین والت های ارز دیجیتال علاوه بر وظیفه اصلی خود (که ذخیره و حفاظت از دارایی های دیجیتال افراد می باشد)، ممکن است امکانات ویژه ای مانند امکان استیکینگ ارز دیجیتال را برای کاربران فراهم کنند.

برای مثال کول والت پرو یک والت سخت افزاری است که این امکان را به کاربران می دهد تا با سپرده گذاری رمزارزها امکان کسب سود را داشته باشند.

در صورتی که قصد فعالیت حرفه ای در بازار خرید و فروش ارزهای دیجیتال را داشته باشید بهتر است با این امکانات و نحوه استفاده از آن ها آشنا شوید.

اهمیت پشتیبانی از والت ارز دیجیتال چیست

ممکن است کاربران در استفاده از والت های خود با مشکلاتی مواجه شوند و پاسخگویی تیم پشتیبانی والت ارز دیجیتال برای آن ها مهم باشد.

به همین دلیل یکی از معیارهایی که برای انتخاب بهترین والت ارز دیجیتال مدنظر قرار می گیرد نحوه پشتیبانی از کاربران می باشد.

سایر ویژگی های تاثیرگذار در انتخاب بهترین والت ارز دیجیتال چیست

بهترین والت ارز دیجیتال (با توجه به نوع خود)، دارای مشخصه های منحصر به فرد و متمایزی است. برای مثال یک والت سخت افزاری دارای ابعاد فیزیکی خاص و وزن منحصر به فرد خود است.

وزن و اندازه یک والت سخت افزاری برای بسیاری از کاربران مهم است و به همین دلیل ممکن است تاثیر بسیار زیادی در تصمیم گیری آن ها برای انتخاب بهترین والت های ارز دیجیتال داشته باشد.

به عنوان مثال در مقایسه دو والت سخت افزاری لجر نانو و کول والت پرو بسیاری از افراد هستند که به مشخصاتی مانند ابعاد و وزن این دو کیف پول توجه می کنند.

این افراد ممکن است به دلیل استایل منحصر به فرد و اندازه کوچک کول والت پرو علاقه بیشتری به استفاده از این والت در مقایسه با کیف پول لجر نانو داشته باشند.

در مورد والت های نرم افزاری نیز رابط کاربری و نحوه استفاده از والت برای کاربردهایی مانند ارسال یا دریافت ارزهای دیجیتال بسیار مهم است و به طور حتم در انتخاب آن ها تاثیرگذار خواهد بود.

حال که به ویژگی های مهم والت ها اشاره شد، در ادامه تعدادی از بهترین والت ها برای کاربران داخل و خارج از کشور معرفی خواهند شد.

بهترین والت ها برای کاربران خارجی

به طور حتم بسیاری از کاربران خارجی امکان استفاده از بهترین والت ها که با استفاده از به روزترین فناوری ها ساخته و عرضه شده اند را دارند و در حال حاضر همین والت ها هستند که میلیاردها دلار سرمایه این کاربران را در خود جا داده اند.

در صورتی که قصد دارید بهترین والت ها را که توسط کاربران خارجی مورد استفاده قرار می گیرند پیدا کنید، منابع متعددی هستند که به شما کمک می کنند بهترین والت ها را (با توجه به فناوری مورد استفاده در آن ها و ویژگی های منحصر به فردی که دارند) پیدا کنید.

ما در ادامه با توجه به بررسی ها و نظرسنجی هایی که توسط منابع معتبر بین المللی در سال 2021 انجام شده است، بهترین والت های ارز دیجیتال که برای نگهداری از بیت کوین مناسب هستند را به شما معرفی خواهیم کرد:

 • بهترین والت ارز دیجیتال خارجی از نگاه کلی: کوین بیس coinbase
 • بهترین والت سخت افزاری از جنبه امنیتی: ترزور terzor
 • بهترین والت ارز دیجیتال از نظر دوام: کیف پول لجر
 • بهترین والت ارز دیجیتال برای افراد مبتدی: SoFi
 • بهترین والت برای خرید و فروش ارز دیجیتال (برای کاربران خارجی): رابین هود Robinhood
 • بهترین والت ارز دیجیتال برای موبایل: مای سلیوم mycelium
 • بهترین والت ها برای دسکتاپ: exodus
این مطلب را از دست ندهید!
کیف پول لجر نانو ایکس

نکته مهم: والت های ذکر شده در بالا برای ارز دیجیتال بیت کوین بهترین والت هستند و لزوما برای سایر ارزهای دیجیتال بهترین والت ها محسوب نمی شود.

نکته: هر یک از والت های لیست شده در بالا ممکن است معایبی داشته باشند که برای تعدادی از کاربران مهم می باشد. برای مثال کوین بیس کارمزد بالایی دریافت می کند که این ویژگی باعث عدم تمایل بسیاری از کاربران برای استفاده از این والت می شود.

بهترین والت های ارز دیجیتال برای کاربران ایرانی

در صورتی که به دنبال بهترین والت برای ایرانیان هستید، باید بدانید که خوشبختانه محدودیت هایی که در استفاده از سایت های خرید و فروش ارز دیجیتال خارجی برای ایرانی ها وجود دارد در استفاده از بهترین والت ها وجود ندارد و برای همین شما می توانید یک والت سخت افزاری یا نرم افزاری مناسب را برای ذخیره دارایی های خود استفاده نمایید.

در صورت نیاز به خرید بهترین والت برای ایرانیان در مرحله اول بهتر است والت سخت افزاری مناسبی انتخاب کنید.

بسیاری از افراد توصیه می کنند که شما یکی از والت های سخت افزاری زیر را انتخاب کنید:

 • کیف پول لجر
 • کیف پول ترزور
 • کول والت پرو

با این وجود شما می توانید کیف پول مای سلیوم و یا exodus را که جزو بهترین والت های نرم افزاری هستند (به جای یک والت سخت افزاری) انتخاب، نصب و برای ذخیره دارایی های خود استفاده کنید.

گزینه های دیگری که هنگام انتخاب می توان به کاربران ایرانی پیشنهاد کرد عبارت هستند از:

 • کیف پول تراست والت
 • کیف پوا الکتروم
 • کیف پول آنلاین بلاکچین (در آدرس com)
 • والت کوینومی
 • کیف پول اتمیک

کیف پول بیت نوین

در صورتی که به دنبال بهترین والت برای ایرانیان هستید علاوه بر والت های خارجی امکان استفاده از کیف پول های داخلی را خواهید داشت.

بیت نوین علاوه بر فراهم نمودن بستری امن برای خرید و فروش ارز دیجیتال امکان استفاده از یک کیف پول آفلاین را برای کاربران فراهم نموده است. شما می توانید با استفاده از این کیف پول دارایی های خود را با استفاده از فناوری کلد استوریج (cold storage) ذخیره کنید.

در پایان امیدواریم مطالبی که در این متن گفته شد برای شما مفید بوده و بتواند به شما کمک کند بهترین والت های ارز دیجیتال را برای نگهداری از رمزارزهای خود انتخاب کنید.

 

مقاله را در سوشیال مدیای خود منتشر کنید