یکی از مهم ترین سوال هایی که افراد مبتدی دارند این است که بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری چیست و چگونه می توان بهترین رمز ارز برای سرمایه گذاری را پیدا کرد؟

به طور حتم یافتن بهترین ارز دیجیتالی برای سرمایه گذاری بسیار خوب است و بیت نوین نیز امیدوار است که شما بتوانید با یک سرمایه گذاری سودآور بتوانید آینده روشنی با افزایش چند برابری قیمت رمز ارزها داشته باشید.

اما حقیقت این است که پیدا کردن بهترین ارز برای سرمایه گذاری بیش از آن چه تصور می کنید سخت است و کسانی که ادعا می کنند می توانند بهترین ارز را به شما معرفی کنند در اکثر موارد صداقت لازم را ندارند.

برای خرید تتر با قیمت پایین می توانید روی صرافی ارز دیجیتال بیت نوین حساب کنید.

به طور حتم ارزهایی مانند بیت کوین و اتر یا کاردانو و دات هر یک مزایای منحصر به فرد خود را دارند که می توانند جزو بهترین گزینه ها برای انتخاب باشند. اما در این میان چند نکته در مورد برای انتخاب بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری وجود دارد که بهتر است به آن ها توجه داشته باشید.

چگونه به دنبال بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری باشیم؟

بسیاری از افراد برای کسب سود بیشتر به دنبال پیدا کردن بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری هستند و این کاملا منطقی به نظر می رسد.

در صورتی که شما هم به دنبال بهترین رمز ارزها برای خرید هستید باید به چند نکته مهم توجه داشته باشید:

سرمایه گذاری شما بلند مدت است یا کوتاه مدت؟

بهترین ارز دیجیتال برای خرید و سرمایه گذاری

سوال اولی که در هنگام نیاز به پیدا کردن بهترین ارز دیجیتالی برای سرمایه گذاری باید به آن پاسخ دهید این است که آیا سرمایه گذاری من کوتاه مدت است یا بلند مدت؟

سرمایه گذاری کوتاه مدت

تعدادی از رمز ارزها هستند که به طور لحظه ای و در مدت زمان کوتاهی ممکن است افزایش قیمت داشته باشند و در صورتی که بخواهید در بازه زمانی کوتاه از طریق این رمز ارزها کسب درآمد داشته باشید باید قبل از افزایش قیمت آن ها را خریداری و پس از آن با رشد قیمت قبل از کاهش قیمت آن ها اقدام به فروش بنمایید.

نکته مهم: در این گونه موارد حتی ممکن است ارزهایی که در رتبه های 20 ام یا 30 ام بازار قرار دارند سودآوری بیشتری در یک بازه زمانی خاص در مقایسه با بیت کوین و اتر یا کاردانو و … داشته باشند.

سرمایه گذاری بلند مدت

در صورتی که به دنبال بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری در بلند مدت هستید به طور کلی سناریو فعالیت شما متفاوت خواهد بود. بسیاری از ارزهایی که در کوتاه مدت سودآور هستند در بلند مدت چشم انداز روشنی برای آن ها وجود ندارد و نمی توان مانند بیت کوین و اتر یا کاردانو روی آینده دار بودن آن ها تصمیم گرفت.

به همین دلیل است که بسیاری از افراد غیر حرفه ای که امکان سرمایه گذاری کوتاه مدت را ندارند، به دنبال خرید یک رمز ارز کم ریسک و نگهداری از آن برای مدت طولانی و حتی برای چند سال هستند. این افراد بیشتر به دنبال خرید بیت کوین و یا اتر یا سایر رمز ارزهای شناخته شده هستند.

این مطلب را از دست ندهید!
انتقال تتر

پس به خاطر داشته باشید که:

باید در مرحله اول ببنید که به دنبال بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری بلند مدت هستید یا قصد دارید به عنوان تریدر حرفه ای از هر نوسانی در بازار کسب سود کنید.

استراتژی تریدرهای حرفه ای برای سرمایه گذاری در ارز دیجیتال

تریدرهای حرفه ای هنگام سرمایه گذاری در ارز دیجیتال سعی می کنند از هر نوسان قیمتی کسب سود کنند و به این منظور ممکن است با بررسی وضع بازار (و شناختی که با مباحثی مانند پرایس اکشن ارز دیجیتال و تحلیل تکنیکال دارند)، اقدام به اتخاذ بهترین پوزیشن برای خرید یا فروش یک رمزارز بنمایند.

تریدرهای حرفه ای حتی ممکن است از ارزهای رده پایین (که به تازگی وارد بازار شده اند و هنوز آینده روشنی ندارند) کسب سود کنند و بتوانند به دلیل آشنایی خود با جو روانی بازار بیشترین استفاده را ببرند.

اما در صورتی که به عنوان فرد مبتدی بخواهید روی رمز ارزها پر ریسک سرمایه گذاری کنید (با توجه به این که دانش کافی ندارید و با جو بازار آشنا نیستید)، دو حالت برای شما وجود دارد. یا این که شانس می آورید و سرمایه گذاری در ارز دیجیتال شما با سود همراه می شود و یا مانند بسیاری از افراد ضرر می کنید.

تکنیک های سرمایه گذاری ارز دیجیتال در کوتاه مدت

در صورتی که قصد دارید به عنوان تریدر حرفه ای در بازار مشغول به فعالیت شوید باید اول تکنیک های سرمایه گذاری در ارز دیجیتال را به خوبی بیاموزید. این تکنیک ها گاهی با آزمون و خطا قابل یادگیری هستند (البته نقش مطالعه و آشنایی با روش های تحلیل بازارهای مالی و فناوری بلاکچین در پشت سر رمز ارزها برای موفقیت در این راه نمی توان نادیده گرفت).

روش های مختلفی هستند که برای کسب سود از بازارهای مالی در کوتاه مدت برای شما مفید خواهند بود و برای مثال می توان به آربیتراژ ارز دیجیتال اشاره کرد. این روش ممکن است ریسک کمتری در مقایسه با سایر روش های کسب سود مانند پیش بینی ترندهای قیمتی در کوتاه مدت برای سرمایه گذاران داشته باشد.

شما می توانید قدم به قدم با این تکنیک و سایر تکنیک ها برای کسب سود در کوتاه مدت آشنا شوید.

بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری در بلند مدت

ارز های دیجیتال بهتر برای سرمایه گذاری

تکنیک هایی که برای انتخاب بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری در بلند مدت استفاده می شوند مربوط به تحلیل بنیادی رمز ارزها می باشند. تکنیک های تحلیل فاندامنتال نشان می دهند ارزش واقعی یک رمز ارز چقدر است و در آینده ممکن است به چه قیمت هایی برسد.

روش های تحلیل بنیادی یا تحلیل فاندامنتال در بسیاری از بازارهای مالی استفاده می شوند و به خوبی جواب می دهند. اما جو روانی حاکم بر بازار خرید و فروش ارزهای دیجیتال که به دلیل تعداد زیادی تریدر غیر حرفه ای به وجود می آید ممکن است در مواردی امکان تحلیل درست بازار را سخت کند.

با این وجود تحلیل بنیادی یا تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال در صورتی که قصد انتخاب بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری در بلند مدت را دارید باید مورد توجه قرار گیرد.

این مطلب را از دست ندهید!
چگونه ارز دیجیتال بخریم

اما بسیاری از تریدرها و یا افراد مبتدی شاید امکان تحلیل بنیادی و یا تحلیل تکنیکال بازار را نداشته باشند و بیشتر ترجیح بدهند تا با مشورت با دیگران بهترین رمز ارز برای سرمایه گذاری را انتخاب کنند.

آموزش تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال را نیز می توانید مطالعه کنید تا اطلاعات مفیدی در این رابطه به دست آورید.

مشورت برای انتخاب بهترین ارز برای سرمایه گذاری

افراد زیادی هستند که ادعا می کنند می توانند مشاوره های خوبی برای انتخاب بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری در اختیار شما قرار دهند.

اما در صورتی که خود شما امکان تحلیل تکنیکال و یا تحلیل بنیادی بازار را نداشته باشید، باید ببینید که آیا این افراد امکان تحلیل بازار را دارند؟ همچنین باید مطمئن شوید که آن ها با استفاده از چه منابع یا روش های تحلیلی برای ارائه مشاوره استفاده می کنند؟

به طور حتم هر کسی که قصد دارد دیگران را در مسیر انتخاب بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری هدایت کند باید یا متخصص بازارهای مالی باشد (و بتواند تخصص خود را با ارائه مدارک و یا ثبت شرکت مالی و … ثابت کند)، یا باید به شما بگوید که بر اساس چه منابعی توانسته است بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری را پیدا کند.

پس در صورتی که قصد سرمایه گذاری در ارز دیجیتال را دارید حتما از تخصص فرد مورد نظر مطمئن شوید.

بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری 2021

بهترین رمز ار برای سرماه گذاری

یکی از نکات مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که: بهترین رمز ارز برای سرمایه گذاری در سال گذشته لزوما بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری 2021 در سال جاری نخواهد بود.

زیرا به مرور زمان ممکن است بعضی از رمز ارزها سودآوری کمتری پیدا کنند و به جای آن ها رمز ارزهای دیگر برای سرمایه گذاری مناسب تر شوند.

برای همین در صورتی که به دنبال بهترین رمز ارز برای سرمایه گذاری در 1400 و برای مثال به منظور خرید در مهر ماه 1400هستید باید ببینید که شرایط حاکم بر بازار در مورد بهترین ارز چه می گوید.

اگر حتی قصد داشته باشید که در یکی از صرافی های خارجی نیز اقدام به خرید و فروش کنید اولین کاری که باید انجام دهید انتقال تتر می باشد که در مقاله مربوطه آموزش کامل انتقال تتر به صرافی های مختلف را نیز در اختیار شما قرار داده ایم.

ریسک در سرمایه گذاری ارز دیجیتال

توصیه های ذکر شده در بالا به شما کمک بسیار زیادی خواهد کرد تا دید بهترین برای فعالیت در بازار و انتخاب بهترین ارز برای سرمایه گذاری پیدا کنید. اما ما تا به حال توضیحات کلی در این زمینه دادیم و به طور خاص نام رمز ارز خاصی را نبرده ایم.

به همین دلیل در ادامه به طور خاص به چند رمز ارز اشاره خواهیم کرد که از نظر بسیاری از متخصصان ریسک بسیار کمتری به همراه دارند.

نکته مهم: توجه داشته باشید که ریسک کم به معنی سود زیاد نیست و سود و ریسک دو مبحث جدا هستند.

این مطلب را از دست ندهید!
الگوی پین بار چیست

نکته مهم: هیچ ارز دیجیتالی نیست که بدون ریسک باشد و همه متخصصان در این زمینه نظر یکسانی دارند. ما صرفا کم ریسک ترین ها را معرفی می کنیم.

برای خرید یا سرمایه گذاری ارز دیجیتال دارایی هایی که در زیر لیست شده اند جزو کم ریسک ترین رمز ارزها محسوب می شوند:

  1. بیت کوین BTC
  2. بیت کوین کش BCH
  3. اتریوم یا اتر ETH
  4. کاردانو ADA
  5. دوج کوین DOGE
  6. بایننس کوین BNB
  7. پولکادات یا دات DOT

امکان خرید رمز ارزهای کم ریسک از بیت نوین

در این بخش لازم است اشاره کنیم که بیت نوین امکان خرید کم ریسک ترین رمزارزها که در بالا برای شما لیست شده اند را برای کاربران ایرانی فراهم نموده است و شما می توانید با پرداخت کمترین کارمزد این ارزها را از سامانه بیت نوین که یکی از معتبرترین سایت های خرید و فروش ارز دیجیتال در داخل کشور است خریداری نمایید.

ما در ادامه اشاره ای به چند ارز دیجیتال خواهیم کرد که می توانند بهترین رمز ارز برای سرمایه گذاری 1400 محسوب شوند.

بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری 1400

ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری پور سود

در بالا هفت رمز ارز برای شما لیست شده اند که می توانند بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری در 2021 یا سال 1400 باشند (زیرا همه آن ها ریسک کمی دارند).

اما هر ارز دیجیتال می تواند ویژگی منحصر به فرد خود را داشته باشد که آن رمز ارز را به بهترین ارز برای سرمایه گذاری تبدیل خواهد کرد. در ادامه به چند مورد از ارزهایی که ویژگی های منحصر به فردی دارند اشاره خواهیم نمود. لازم است بدانید که این ارزها با توجه به تحلیل متخصصان آنالیتیک اینسایت به شما معرفی می شوند.

بیت کوین

بیت کوین لیدر بازارهای مالی دیجیتال است و به همین دلیل می تواند بهترین رمز ارز برای سرمایه گذاری 1400 باشد.

اتریوم

اتریوم فقط یک رمز ارز نیست و امکان عرضه انواع توکن و توسعه اپلیکیشن های دیفای DeFi apps را به کاربران می دهد.

بایننس کوین

صرافی بایننس بزرگ ترین صرافی ارز دیجیتال در دنیا است و بایننس کوین تا زمانی که صرافی بایننس بهترین صرافی دنیا باشد ارزش خود را حفظ خواهد کرد.

تتر

تتر شناخته شده ترین استیبل کوین است و برای همین نقش منحصر به فردی در بازارهای مالی دارد.

کاردانو

مبادلات در شبکه کاردانو سریع تر و ارزان تر انجام می شود و این شبکه امن و منعطف است و برای همین یک رمز ارز منحصر به فرد محسوب می شود.

پولکادات

پولکادات توسط لیدر اتریوم که به دنبال یک شبکه بهتر بود راه اندازی شده است (ویتالیک بوترین).

ریپل

مبادلات بین المللی از طریق بانک ها به طور معمول ممکن است ده روز طول بکشد. این در حالی است که ریپل این زمان را به چند ثانیه کاهش می دهد.

لایت کوین

لایت کوین در بسیاری از ویژگی های خود شبیه بیت کوین است.

چین لینک

بسیاری از سرمایه گذاران حرفه ای بر این باور هستند که چین لینک جای رشد دارد.

استلار

استلار در واقع پی پال ارزهای دیجیتال است.

مقاله را در سوشیال مدیای خود منتشر کنید