آیا می دانید ایردراپ چیست و چگونه می توانیم ایردراپ های معتبر که امکان مشارکت در کمپین های آن ها توسط کاربران وجود دارد را پیدا کنیم؟

ایردراپ به کمپین های توزیع رمزارز (که می توانند توکن یا کوین باشند) گفته می شود. این کوین ها یا توکن ها معمولا به طور رایگان برای کیف پول های زیادی ارسال می شوند و به همین دلیل است که بسیاری از کاربران علاقه مند به مشارکت در این فرایند می باشند.

هدف اصلی ایردراپ جلب توجه کاربران و افزایش تعداد فالوورها می باشد و به توسعه اکوسیستم یک رمزارز با توسعه فعالیت های یک استارت اپ کمک خواهد کرد.

بیت نوین در راستای اهداف خود برای آموزش فعالیت در بازارهای مالی قصد دارد در ادامه توضیحات بیشتری در مورد این فرایندها و سایت های معتبر ارائه دهنده آن بدهد و شما را با نحوه کسب درآمد از ایردراپ بیشتر آشنا کند.

اهمیت ایردراپ چیست

اهمیت ایردراپ چیست

ایردراپ در انگلیسی به صورت airdrop نوشته می شود و اگر چه در حوزه های دیگر معانی متفاوتی دارد، اما در حوزه بازارهای مالی و به خصوص در بازار رمزارزها معنی خاص خود را دارد.

در این بازارها همان طور که اشاره شد ایردراپ به عنوان روشی برای بازرایابی برای جلب توجه کاربران و جذب فالوور شناخته می شود.

شاید بد نباشد که بدانید بیت نوین اخیراً ارز تتا را نیز به ارز های دیجیتال موجود خود اضافه کرده است. می توانید به خرید آن نیز بپردازید.

برای مثال فرض کنید یک شرکت یا استارت اپ مقدار کمی ارز دیجیتال که البته ارزش چندان زیادی ندارد را برای کاربرانی ارسال کند و در قبال آن از کاربران بخواهد اقدام به بازنشر پیام ها یا توئیت های شرکت در فضای مجازی یا شبکه های اجتماعی کنند. این یک مثال ساده است که شما را با این فرایند آشنا می کند.

البته حالت های متعدد دیگر را می توان نام برد که شرکت ها و استارت اپ و توسعه دهندگان اقدام به ارسال توکن یا کوین برای والت های کاربران می کنند که هر یک جای بحث دارد و در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

ایردراپ چیست – مطالب متن در یک نگاه:

  • ایردراپ ارز دیجیتال یک متد بازاریابی در دنیای رمزارزها است که بیشتر توسط استارت اپ ها استفاده می شود.
  • این فرایند مستلزم ارسال بیت کوین یا سایر توکن ها برای والت های تریدرها و کاربران می باشد (این ارسال رایگان و یا در ازای پاداش خدمات کاربران خواهد بود).
  • ایردراپ باعث مطلع شدن کاربران از شروع به کار یک استارت اپ و یا ارائه خدمات جدید توسط یک شرکت خواهد شد.

تفاوت عرضه اولیه رمزارز و ایردراپ چیست

ایردراپ و عرضه اولیه ارز دیجیتال کدام است

عرضه اولیه ارز دیجیتال و ایرادراپ شباهت هایی با هم دارند. در واقع می توان بعضی از ایردراپ ها را نوعی عرضه اولیه ارز دیجیتال دانست که به صورت رایگان انجام می شود.

با این وجود در صورتی که مقاله مربوط به عرضه اولیه را بخوانید متوجه خواهید شد که عرضه اولیه تفاوت هایی با ایرداراپ تفاوت های زیاد دارد و مشارکت در آن حساس تر بوده و نیاز به آگاهی و دانش بیشتری دارد. این در حالی است که بسیاری از کاربران غیر حرفه ای نیز می توانند در ایردراپ دانش مشارکت کنند.

این مطلب را از دست ندهید!
انتقال تتر

میزان ریسک پذیری ایردراپ چیست

ما در بخش قبل گفتیم که تفاوت مهم عرضه اولیه ارز دیجیتال و ایردراپ چیست و چه حساسیتی دارد. در این بخش لازم است اشاره ای به ریسک پذیری آن ها داشته باشیم.

عرضه اولیه ارز دیجیتال یک فرایند ریسک پذیر است که ممکن است باعث از دست دادن بخش بزرگی از دارایی شما و یا برعکس باعث کسب سود زیادی شود.

این در حالی است که در ایردراپ شما به طور رایگان و یا در قبال ارائه خدمات ساده می توانید توکن یا کوین دریافت کنید. این فرایند در حالی که خطرپذیری کمتری در صورت توجه به نکات امنیتی دارد. علاوه بر این احتمال ضرر مالی در آن بسیار کم است (اما در عین حال به طور معمول سود زیادی به دنبال ندارد).

با توجه به ریسک پذیری کم و امکان مشارکت کاربران غیر حرفه ای بسیاری از افراد در مورد بهترین سایت ایردراپ می پرسند. این فرایندها به طور معمول توسط شرکت هایی که قصد انتقال توکن یا کوین به والت کاربران را دارند اطلاع رسانی می شوند.

ما در ادامه خواهیم کفت که یک سایت ایردراپ چیست و پس از آن اشاره ای به تقویم کمپین ها و مزایای مشارکت در آن ها خواهیم داشت.

سایت ایردراپ چیست

airdrop ارز دیجیتال چیست

سایت های متعددی هستند که امکان مشارکت شما را در کمپین های متعددی فراهم می کنند و شما در قبال مشارکت خود در این کمپین ها می توانید رمزارز دریافت کنید. ما در بخش بعد اشاره ای به نام این سایت ها خواهیم نمود.

جدیدترین ایردراپ های ارز دیجیتال

سایت هایی مانند coinmarketcaps.com ، airdrops.io و airdropalert می توانند به شما کمک کنند تا لیست جدیدترین ایردراپ های ارز دیجیتال و تقویم برگزاری آن ها را پیدا کنید.

این سایت ها اطلاعات مفیدی در خود دارند که می تواند نحوه مشارکت در هر یک از این کمپین ها را به اطلاع کاربران برسانند (ما در بخش های بعد اشاره ای به نحوه مشارکت در یکی از این کمپین ها کردیم).

نکته مهم: در دنیای مجازی هم ایردراپ خوب وجود دارد و هم ایردراپ بد. به همین دلیل باید در استفاده از یک سایت ایردراپ و برای دریافت توکن در والت خود محتاط باشید.

مزایای ایردراپ چیست

با توجه به رقابت بسیار زیادی که بین استارت آپ ها (برای دست یافتن به موقعیت برتر در بین رقبا) وجود دارد، ایردراپ می تواند ابزاری مفیدی برای جلب توجه کاربران در فضای مجازی بوده و برای شرکت ها مفید باشد. از سوی دیگر، کاربران نیز می توانند در این فرایند درآمد خوبی کسب کرده و از مزایای آن بهره مند شوند.

معایب ایردراپ چیست

یکی از عیب هایی که ایردراپ دارد امکان استفاده از آن برای کلاهبرداری و فریب دیگران است. برای مثال ممکن است که عرضه کننده یک توکن یا رمزارز امکان به عرضه بسیار زیاد توکن یا کوین های خود به کاربران بنماید و در قبال آن از خدمات و مشارکت کاربران سوء استفاده کند.

نکته: تورم و عرضه بیش از حد کوین بیشتر در مورد رمزارهای جدید که نحوه عرضه یا استخراج آن ها (یا تعداد کوین های عرضه شده توسط آن ها) به خوبی مشخص نیست می تواند به وجود آید.

البته روش های متعدد دیگری برای کلاهبرداری و حتی سرقت دارایی از والت کاربران وجود دارد و باید در حفاظت از اطلاعات شخصی و کلید محرمانه خود هوشیار باشید.

این مطلب را از دست ندهید!
تریدینگ ویو چیست

ایردراپ رایگان چیست؟

ایردراپ رایگان ارز دیجیتال

در بخش قبل گفته شد که در کمپین هایی که برگزار می شوند عرضه به صورت رایگان و یا در قبال دریافت خدمات خواهد بود. از این حیث می توان دو نوع واگذاری توکن یا کوین در قالب این پروسه تعریف نمود:

  1. ایردراپ رایگان
  2. ایردراپ غیر رایگان (و در قبال ارائه خدمات)

بهترین ایردراپ ارز دیجیتال چیست

نمی توان گفت که کدام یک از ایردراپها بهترین ایردراپ ارز دیجیتال بوده اند و یا خواهند بود. به طور کلی سودآوری این فرایند و ریسک پذیری آن به اندازه ICO یا عرضه اولیه ارز دیجیتال نیست. اما در هر صورت باید دقت کنید که در کمپین های برگزار شده چه کوین یا توکن هایی عرضه می شوند و چه خدماتی در قبال آن ها باید انجام شود.

نحوه کسب درآمد از ایردراپ چیست

کسب درآمد از ایردراپ ارز دیجیتال در صورتی که بتوانید ایردراپهای معتبر و پربازده را پیدا کنید برای شما کار سختی نخواهد بود. البته پیش نیازهایی مانند داشتن یک والت ارز دیجیتال یا کیف پول برای واریز توکن یا کوین لازم می باشد.

ما در بخش های بعد خواهیم گفت که مثال هایی از ایردراپ چیست و چه پیش نیازهایی لازم دارد، به طور کلی در یکی از حالات زیر می توان موفق به کسب درآمد با ایردراپ شد:

عرضه ارز دیجیتال جدید

عرضه اولیه رمزارزها را می توان فرصتی برای کسب درآمد از ایردراپ دانست. در این مواقع ممکن است که عرضه کننده رمزارز جدید ضمن توزیع تعدادی از ارزهای اولیه، از کاربران بخواهد در عوض آن به بازاریابی در فضای مجازی با استفاده از شیوه های مختلف بپردازند.

شروع به کار صرافی ارز دیجیتال

هنگام شروع به کار یک صرافی ارز دیجیتال و یا راه اندازی سایت های خرید و فروش ارز دیجیتال ممکن است که گردانندگان صرافی با توزیع کوین و یا توکن قصد جذب مشتری داشته باشند.

هنگام ایجاد تغییر و یا فورک شبکه

در موارد متعددی دیده شده است که به دلیل فورک در شبکه و ایجاد شبکه های جدید دارندگان کوین در شبکه قبلی موفق به دریافت کوین یا توکن جدید در والت خود شده اند. در واقع فورک ها می توانند زمینه ساز پردرآمدترین ایردراپها شوند.

عرضه یک والت دیجیتال

گاهی دیده می شود که عرضه یک والت یا کیف پول جدید با عرضه رایگان کوین یا توکن همراه خواهد بود که یکی از ساده ترین روش های کسب درآمد با دریافت کوین رایگان در قبال استفاده از والت جدید می باشد.

نظرسنجی و پر کردن فرم

یک فرصت بسیار مناسب برای کسب درآمد از ایردراپ با پر کردن فرم ها و شرکت در نظر سنجی ها می باشد. با توجه به این که موسسات و شرکت هایی هستند که نیاز به جمع آوری اطلاعات دارند، ممکن است که در عوض دادن کوین یا توکن از کاربران بخواهند در این فعالیت های مشارکت کنند که خود فرصتی برای کسب درآمد خواهد بود.

این مطلب را از دست ندهید!
دامیننس بیت کوین چیست

کسب درآمد با ذخیره کوین یا توکن

ممکن است کاربران در قبال خرید و نگهداری از یک رمزارز مانند بیت کوین یا اتریوم در کیف پول خود موفق به دریافت تعدادی توکن شوند. (این روش با نام ایردراپ هولدر HOLDER شناخته می شود.).

عضویت در یک سایت

کاربران ممکن است با عضویت در یک وبسایت مانند سایت صرافی موفق به دریافت مقداری رمزارز در قالب کوین یا توکن شوند. (از این شیوه واگذاری یا عرضه رمزارز با نام ایردراپ استاندارد یاد می شود.).

عضویت و فعالیت در شبکه های اجتماعی

شما می توانید با عضویت در شبکه های اجتماعی و پیوستن به کانال های تلگرامی خاص یا با استفاده از توئیتر و ریتوئیت پیام ها موفق به دریافت توکن یا کوین و کسب درآمد از این کمپین ها شوید.

معرفی ایردراپ های معتبر

ما سعی کردیم به شما بگوییم انواع ایردراپ چیست و چگونه می توان از ان ها کسب درآمد کرد. اما معرفی ایردراپ های معتبر با توجه به تنوع روش های کسب درآمد به سادگی ممکن نیست.

در صورت نیاز باید با نگاهی به سایت های معتبر و یافتن جدیدترین کمپین ها، در مورد میزان درآمد و اعتبار آن ها بررسی های لازم را انجام دهید.

بهترین ایردراپ ها

اگر به دنبال بهترین ایردراپ ها هستید، با کمی آشنایی با زبان انگلیسی می توانید جدیدترین کمپین های در حال برگزاری را پیدا کرده و بهترین و پردرآمدترین آن ها را برای مشارکت انتخاب کنید.

توجه داشته باشید که کسب درآمد از این روش و با استفاده از یک سایت ایردراپ نیاز به پیش نیازهایی دارد که به تعدادی از آن ها در بالا اشاره شد.

این پیش نیازها به طور معمول در قدم اول یک کیف پول یا والت دیجیتال می باشد. اما در قدم های بعد نصب و فعالیت در شبکه های اجتماعی لازم خواهد بود. شناخته شده ترین این شبکه ها و پلتفرم ها عبارت هستند از:

  • تلگرام
  • توئیتر
  • فیسبوک
  • ایمیل
  • بیت کوین تالک

یادگیری و آموزش ایردراپ ارز دیجیتال

برای آموزش ایردراپ ارز دیجیتال همان طور که گفته شد آشنایی با زبان انگلیسی و استفاده از منابع موجود در فضای مجازی که نحوه مشارکت در این کمپین ها را به اطلاع شما خواهند رساند سودمند می باشد و می توانند به شما نحوه انتخاب مشارکت در بهترین ایردراپ ها را آموزش دهند.

ما با رفتن به سایت Coinmarketcap  تعداد زیادی کمپین را برای مشارکت پیدا کردیم. یکی از کمپین های در حال برگزاری مربوط به توزیع حدود 6 میلیون ترون بود (اگر شما هم به این وبسایت مراجعه کنید می توانید در این سایت کمپین های متعددی را پیدا کنید).

در صورت کلیک بر روی لینک مربوط به هر کمپین (در بخش how to participate) می توانید ضمن فالو کردن اکانت توئیتر و گروه تلگرام برگزار کننده کمپین، و در نهایت پر کردن یک فرم در این فرایندها مشارکت کنید.

مقاله را در سوشیال مدیای خود منتشر کنید