آموزش پرایس اکشن ارز دیجیتال یکی از مواردی است که شما در صورتی که شما بخواهید به ترید بپردازید به آن نیاز خواهید داشت.

در صورتی که قصد فعالیت به عنوان یک تریدر را داشته باشید، آموزش پرایس اکشن ارز دیجیتال می تواند به شما کمک کند با پیش بینی تغییرات قیمت ارزهای دیجیتال در مورد خرید یا فروش رمزارزها تصمیمات لازم بگیرید.

در واقع تریدرها می توانند با استفاده از استراتژی تحلیل نمودار تغییرات قیمت رمزارزها و با تشخیص الگوهایی که در ادامه متن معرفی خواهند شد برای مثال در زمان مناسب اقدام به خرید بیت کوین نموده (و پس از افزایش قیمت آن) سود بیشتری کسب کنند.

دقت داشته باشید که همچنین می توانید برای خرید ارز دیجیتال الگوراند نیز از همین آموزش پرایس اکشن نیز استفاده نمایید.

لازم به ذکر است که آموزش جامع پرایس اکشن ارز دیجیتال بخش مهمی از آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال است که می تواند دید بهتری به سرمایه گذاران برای خرید و فروش رمزارزها بدهد. به همین دلیل بیت نوین تلاش کرده است در ادامه مطالب مهمی را در ارتباط با الگوهای پرایس اکشن در ارز دیجیتال برای شما بیان کند تا بتوانید با تحلیل و پیش بینی قیمت انواع ارز دیجیتال موفق به یک سرمایه گذاری سودآور شوید.

آموزش پرایس اکشن به زبان ساده

پرایس اکشن ارز دیجیتال چیست؟

پرایس اکشن مجموعه ای از استراتژی ها در بازارهای مالی می باشد که با تحلیل عملکرد یا آنالیز قیمت انواع کالا، ارز و یا رمزارز به شما کمک خواهد کرد به پیش بینی قیمت دارایی مدنظر خود در آینده بپردازید.

به یاد داشته باشید که در صورتی که تحلیل پرایس اکشن ارز دیجیتال به شما بگوید که قیمت یک رمزارز در آینده افزایش خواهد یافت، این بدان معنا است که شما باید پوزیشن مناسب را با خرید آن ارز دیجیتال بگیرید. اما در صورتی که تحلیل پرایس اکشن ارز دیجیتال به شما بگوید که قیمت آن رمزارز در آینده کاهش خواهد یافت، بهتر است که اقدام به فروش آن ارز دیجیتال بنمایید.

برای آموزش پرایس اکشن ارز دیجیتال همراه بیت نوین باشید.

این بیان بسیار ساده ای از مفهوم پرایس اکشن در ارز دیجیتال می باشد که می تواند به شما کمک کند به عنوان یک تریدر به فعالیت در بازارهای مالی بپردازید.

نکته: توجه داشته باشید که این روش تنها هنگام خرید و فروش ارزهای دیجیتال به شما کمک نمی کند و می تواند در بازارهای مالی دیگر نیز مورد استفاده قرار گیرد. برای مثال یکی از بازارهای مالی بین المللی (که می توان از پرایس اکشن استفاده کرد)، در فارکس می باشد.

در فارکس نیز استفاده از الگوهایی که در ادامه ذکر خواهد شد برای تحلیل قیمت ارزهایی مانند دلار کمک بسیار زیادی به سرمایه گذاران برای اتخاذ پوزیشن مناسب خواهد نمود.

معنی لغوی پرایس اکشن

پرایس اکشن تلفظ فارسی یک عبارت انگلیسی است که به صورت price action نوشته می شود. price در زبان انگلیسی (همان طور که شاید به خوبی بدانید) به معنی قیمت است و action نیز به معنی کنش یا اقدام مناسب می باشد. در مجموع می توان معنی ترکیب این دو کلمه را به کنش مناسب در برابر تغییرات قیمت یک دارایی تعبیر نمود.

حال که می دانید معنی پرایس اکشن در ارز دیجیتال چیست، سوال مهم این است که پرایس اکشن ارز دیجیتال چگونه به سرمایه گذاران کمک می کند.

آموزش پرایس اکشن ارز دیجیتال چه کمکی به ما می کند؟

آموزش پرایس اکشن ارز دیجیتال به سرمایه گذاران کمک خواهد کرد تا با نگاهی به پترن ها و نمودارهای واقعی تغییر قیمت، موفق به تشخیص شاخص ها و یا اندیکارتورهای کلیدی شوند و از این طریق ترندهای کاهشی یا افزایشی یا سایر الگوهای تغییرات قیمت را در آینده پیش بینی کنند.

این استراتژی ممکن است بیشترین تاثیر را در تصمیم گیری شما برای سرمایه گذاری داشته باشد.

لازم به ذکر است که تعدادی از تریدرها هستند که در بازارهای مالی (مانند فارکس) تنها به پرایس اکشن توجه دارند و سایر فرمول ها و نمودارهای تحلیلی که در هنگام خرید ارزها و رمزارزها مورد استفاده قرار می گیرند را به طور کلی نادیده می گیرند.

نکته مهم: بیت نوین توصیه خاصی برای استفاده از یک استراتژی خاص (مانند پرایس اکشن در ارز دیجیتال یا تحلیل تکنیکال) برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال ندارد و شما می توانید با توجه به دانش و درک خود اقدام به انتخاب روش مناسب برای سرمایه گذاری در بازارهای مالی بپردازید. با این وجود به نظر می رسد یادگیری این آموزش ها یکی از ملزومات فعالیت حرفه ای در بازارهای مالی می باشد.

آموزش پرایس اکشن ارز دیجیتال چه متدهایی را در بر می گیرد؟

آموزش پرایس اکشن ارز دیجیتال در بر گیرنده متدهایی است که هر یک در زمان خاصی به سرمایه گذاران و تریدرها در انتخاب پوزیشن مناسب و تصمیم گیری برای خرید یا فروش رمزارزها کمک می کند.

هدف از تحلیل پرایس اکشن

در ادامه خواهیم گفت که تحلیل پرایس اکشن ارز دیجیتال با استفاده از شیوه های مختلفی انجام می شود که هر یک تفاوت هایی با دیگری دارد. اما هدف از همه این متدها کمک به تریدرها برای پیش بینی بازار در کوتاه مدت می باشد تا امکان سود بیشتر برای آن ها فراهم شود.

اما یک سوال مهم در تفاوت پرایس اکشن با تحلیل تکنیکال است که در بخش بعد مورد اشاره قرار خواهد گرفت.

تفاوت پرایس اکشن و تحلیل تکنیکال چیست؟

تحلیل تکنیکال یا تحلیل فنی از محاسبات متعدد و فرمول های خاصی برای پیش بینی آینده آینده رمزارزها استفاده می کند. این در حالی است که پرایس اکشن تنها به بررسی تغییرات قیمت آن ها توجه دارد.

می توان با استفاده از اندیکاتورهای پرایس اکشن سیگنال هایی را دریافت کرد که نشانه ای از ظهور یک ترند جدید در بازار هستند.

به گونه ای که تریدرهای حرفه ای می توانند بدون انجام محاسبات پیچیده و تنها با مشاهده اندیکاتورهای پرایس اکشن به سرعت متوجه این سیگنال ها شوند و بهترین تصمیم گیری را برای خرید یا فروش ارزهای دیجیتال بگیرند.

این مطلب را از دست ندهید!
شیت کوین چیست

به بیان دیگر تحلیل تکنیکال در تلاش است تا در پس ظاهر به هم ریخته بازار خرید و فروش ارزهای دیجیتال، یک نظم را با استفاده از فرمول ها و اندیکاتورها پیدا کند. این در حالی است که پرایس اکشن به تریدرها این امکان را می دهد تا با استفاده از شیوه ای نسبتا ساده و سنتی (با بررسی نمودار تغییر قیمت) واکنش مناسب را از خود بروز دهند. اما چرا آموزش پرایس اکشن ارز دیجیتال امروزه در کانون توجه بسیاری از تریدرها قرار گرفته است؟

اهمیت آموزش پرایس اکشن ارز دیجیتال چیست؟

پیدا کردن یک آموزش کامل پرایس اکشن ارز دیجیتال برای فعالیت حرفه ای در بازار خرید و فروش ارزهای دیجیتال بنا به دلایل متعددی در کانون توجه بسیاری از سرمایه گذاران و تریدرها قرار گرفته است. تعدادی از دلایل محبوبیت پرایس اکشن در ارز دیجیتال که به دلیل سودآوری خود باعث محبوبیت استفاده از این استراتژی شده است عبارت هستند از:

افزایش تعداد تریدرها در بازار

امروزه تعداد تریدرهایی که با استفاده از سایت های خرید و فروش ارزهای دیجیتال اقدام به خرید، فروش و یا مبادله ارزهای دیجیتال می کنند بسیار بیشتر شده است که این به نوبه خود باعث افزایش لیکویدیتی بسیاری از رمزارزها گردیده است. پرایس اکشن به سرمایه گذاران کمک خواهد کرد تا با توجه به این لیکویدیتی به سرعت پوزیشن خود را در بازار باز یا بسته کنند و با استفاده از این استراتژی در کوتاه مدت سود بیشتری کسب کنند.

نوسان های مکرر قیمت ها در بازار خرید و فروش ارزهای دیجیتال

بازارهای مالی شاهد عرضه انواع ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین، اتریوم، ریپل، بیت کویت کش، لایت کوین، پولکادات و …. می باشد. همه ما می دانیم که این ارزها به طور مکرر با نوسان های قیمتی مواجه می شوند.

بسیاری از افرادی که به تازگی وارد بازار شده اند با استفاده از تحلیل پرایس اکشن ارز دیجیتال بسیار راحت تر می توانند تجربه خود را افزایش دهند و با پیش بینی این نوسان ها سود بیشتری از سرمایه گذاری خود به دست آورند.

نکته مهم: اگر یک فرد مبتدی هستید توصیه می کنیم در مراحل اولیه (با آموزش پرایس اکشن ارز دیجیتال و تحلیل تغییرات قیمت رمزارزها) با سرمایه گذاری اندک کار خود را به عنوان یک تریدر آغاز کنید و با افزایش تجربه خود به تدریج حجم سرمایه گذاری خود را افزایش دهید.

امکان پیش بینی ترندها و الگوها

در گذشته امکان پیش بینی ترندها به دلیل عدم تکامل بازارهای مالی دیجیتالی به راحتی ممکن نبود. اما امروزه با تکامل بازار خرید و فروش ارزهای دیجیتال با تحلیل پرایس اکشن ارز دیجیتال می توان موفق به پیش بینی ترندها و الگوهایی شد که در گذشته رخ داده اند و در آینده نیز می توانند تکرار شده و نرخ خرید یا فروش ارزهای دیجیتال را تحت تاثیر قرار دهند.

مراحل آموزش پرایس اکشن ارز دیجیتال

آموزش پرایس اکشن ارز دیجیتال به سرمایه گذار کمک می کند برای موفقیت در بازارهای مالی خود را آماده کند و به او این امکان را خواهد داد تا مراحل زیر را طی کند:

1.      بازار را بشناسد

تحلیل قیمت رمزارزها به تدریج به سرمایه گذاران و افراد مبتدی کمک خواهد کرد تا بازار خرید و فروش ارزهای دیجیتال را بشناسند و خود را برای برنامه ریزی های کوتاه مدت و بلند مدت و حضور مستمر در بازار آماده کنند.

برای مثال شما می توانید نمودار تغییرات قیمت بیت کوین و یا اتریوم را تحلیل کنید و نحوه و میزان افزایش و یا کاهش قیمت این ارزها را در گذشته بررسی و مقایسه کنید. این کار شما را برای فعالیت حرفه ای در آینده آماده خواهد نمود.

بسیاری از تریدرهای حرفه ای این مرحله را در ماه ها و یا سال های قبل پشت سر گذاشته اند و وارد مراحل بعدی شده اند.

2.      یک برنامه برای ترید ارزهای دیجیتال بسازد

پس از این که توانستید بازار را بشناسید و موفق به تحلیل پرایس اکشن ارز دیجیتال برای انواع رمزارزها و دارایی های موجود در بازارهای مالی شدید، نوبت به ایجاد یک برنامه شخصی و سفارشی برای ترید رمزارزهای مورد علاقه شما خواهد رسید که این ظرفیت را دارند که در آینده برای شما سودآور باشند.

3.      اهداف بلندمدت و کوتاه مدت خود را تعیین کند

پس از برنامه ریزی اولیه سعی کنید در برنامه ریزی خود اهداف کوتاه مدت و بلند مدت از حضور در بازار به عنوان یک تریدر را مشخص کنید و در صورت لزوم برنامه خود را متناسب با این اهداف تغییر دهید.

4.      موقعیت مناسب را اتخاذ کند

شما باید با توجه به برنامه ریزی ها و اهداف خود پوزیشن یا موقعیت مناسب را برای خرید یا فروش دارایی های خود اتخاذ کنید.

پایش و ارزیابی بازار و اتخاذ پوزیشن مناسب یکی از پروسه هایی است که نیاز به دقت زیاد و بررسی دقیق تغییرات و الگوهای پرایس اکشن در ارز دیجیتال دارد.

آموزش کامل پرایس اکشن ارز دیجیتال

طی مراحلی که در بالا به آن ها اشاره شد برای تبدیل شدن به یک تریدر حرفه ای لازم است و شاید نیاز به یک آموزش جامع پرایس اکشن ارز دیجیتال داشته باشد (که کلیه استراتژی های موجود برای تحلیل تغییرات قیمت ارزهای دیجیتال را در بر داشته باشد).

بررسی جزئیات کلیه استراتژی ها و الگوهایی که می توانند در بازارهای مالی روی دهند نیاز به زمان زیادی دارد. برای همین ما در این متن تعدادی از مهم ترین ترندها و الگوهای تغییر قیمت را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

آشنایی با ترند پرایس اکشن در ارز دیجیتال

اگر پرایس اکشن (price action) در ترید رمزارزها به مطالعه تغییرات قیمت ارزهای دیجیتال می پردازد، ترند پرایس اکشن (price action trend) به مطالعه ترندها trends خواهد پرداخت. این ترندها می توانند افزایشی و یا کاهشی باشند.

این مطلب را از دست ندهید!
ارز فیات چیست | تفاوت ارز فیات و ارز دیجیتال

اما یک سوال مهم این است که چگونه می توان به مطالعه ترند تغییرات قیمت رمزارزها پرداخت؟ سرمایه گذاران از چند تکنیک مانند الگوی هد اند شولدر یا الگوی سر و شانه برای شناسایی و پیروی از ترندها در تغییرات قیمت ارزهای دیجیتال استفاده می کنند.

نکته: الگوها ابزار بسیار مفیدی هستند که به خصوص برای تریدرهای مبتدی مفید واقع می شوند و به آن ها آموزش می دهند که چگونه می توانند از تریدرهایی که تجربه بیشتری دارند با ظهور ترندهای جدید پیروی کنند.

در نمودار زیر شما می توانید موقعیت هایی که برای خرید یا فروش ارز دیجیتال مناسب هستند را مشاهده کنید. این موقعیت ها به طور معمول در محل هایی قرار گرفته است که نمودار در حالت بیشینه یا کمینه نسبی قرار می گیرد و ترندهای جدیدی در حال شکل گیری هستند.

حتی یک فرد مبتدی می تواند متوجه شود که زمانی که قیمت ارز دیجیتال به بیشینه قیمت خود رسیده است و قیمت ها در آینده کاهشی هستند، موقعیت مناسبی برای فروش می باشد و بر عکس هنگامی که قیمت ها به مینیمم نسبی رسیده اند و در آینده افزایشی می شوند بهترین زمان برای خرید است.

آموزش کامل پرایس اکشن ارز های دیجیتال

آموزش پرایس اکشن ارز دیجیتال : پین بار

یکی دیگر از الگوهایی که باید در آموزش پرایس اکشن ارز دیجیتال با آن آشنا شوید، الگوی پین بار (pin bar) می باشد که گاهی از آن با نام استراتژی کندل استیک (candlestick strategy) یا استراتژی شمع یاد می شود.

این نام گذاری به دلیل شکل متمایز این الگو در مقایسه با سایر الگوها می باشد که مانند یک نوار باریک است که شباهت زیادی به کندل یا شمع که فتیله ای بر سر آن قرار گرفته است. این الگو نشان دهنده برگشت سریع یا شارپ ریورسال یا ریجکت قیمت یک رمزارز خاص است.

در این الگو فتیله و دنباله آن در نمودار نشان دهنده میزان برگشت یا ریجکت قیمت خواهند بود. در این حالت فرض بر این قرار می گیرد که قیمت ها به حرکت خود در جهت مخالف ادامه خواهند داد.

به همین دلیل تریدرها می توانند از این داده ها برای تصمیم گیری به منظور اتخاذ پوزیشن کوتاه مدت با خرید و فروش رمزارزها استفاده کنند.

برای مثال اگر الگوی پین بار یا کندل استیک دارای دنباله بلندی است که پایین تر از آن قرار گرفته است، این به تریدر می گوید که یک ترند برای دست یافتن به قیمت های پایین تر ریجکت شده (یا برگشت داده شده) است و ممکن است قیمت ها افزایشی شوند.

.پرایس اکشن

آموزش پرایس اکشن ارز دیجیتال : اینساید بار

پرایس اکشن در ارز دیجیتال الگوهای دیگری هم دارد که یکی از آن ها الگوی اینساید بار است که در انگلیسی با نام inside bar شناخته می شود. استراتژی اینساید بار بر خلاف پین بار که دارای یک نوار است، الگویی است که با دو نوار مشخص می شود.

یکی از این نوارها داخلی و دیگری خارجی است. لازم به ذکر است که نوار داخلی کوچک تر از نوار خارجی می باشد به گونه ای که در بین حد بالا و پایین نوار دیگر قرار می گیرد (به همین دلیل است که گاهی از نوار خارجی با نام نوار مادر mother bar یاد می شود).

نوارهای داخلی به طور معمول در هنگام آرامش نسبی بازار به وجود می آیند و برای همین رنج تغییرات قیمت کمتری دارند، اما در عین حال می توانند مانند یک شاه ماهی به ما سیگنال بدهند که یک تحول در حال رخ دادن می باشد.

تریدرهای حرفه ای می توانند با یک نگاه متوجه این ترند شوند. علاوه بر این می توانند متوجه شوند که بازار به ثبات نسبی رسیده است، و یا این که بازار به ثبات نرسیده و در واقع یک ترند دیگر در حال رخ دادن می باشد.

نکته مهم: در این الگو اندازه و موقعیت نوار داخلی (یا اینساید بار) مشخص کننده این است که قیمت یک ارز دیجیتال با چه احتمالی افزایش یا کاهش خواهد یافت.

آموزش پرایس اکشن ارز دیجیتال اینساید بار

آموزش پرایس اکشن ارز دیجیتال : ریتریسمنت

ریتریسمنت یک کلمه انگلیسی است که به صورت retracement نوشته می شود و در تحلیل پرایس اکشن ارز دیجیتال به این معنی است که یک ریورسال با بازگشت در قیمت ارز دیجیتال به طور موقت به وقوع پیوسته است.

این ریتریمسنت در داخل یک ترند بزرگ تر اتفاق می افتد و نکته مهم این است که به طور موقت خواهد بود و در بلند مدت روی ترند بزرگ تر تاثیر زیادی نخواهد داشت.

می توانید در نمودار زیر مشاهده کنید که بر خلاف ریتریسمنت رخ داده روی قیمت ارز دیجیتال در نمودار، ترند اصلی در بلند مدت به راه خود ادامه می دهد. برای همین است که در هنگام وقوع ریتریسمنت تنها می توان با پوزیشن کوتاه مدت به سود دست پیدا کرد و در پوزیشن های بلند مدت باید بدون توجه به این ریتریسمنت ها، به ترند اصلی توجه کرد.

برای مثال در صورتی که ترند اصلی نشان دهنده کاهش قیمت ارز دیجیتال خاصی باشد، حتی در صورتی که به دلیل ریتریسمنت برای مدت کوتاهی قیمت ها افزایشی شوند نیازی به تغییر پوزیشن در بلند مدت نیست (اگر چه شاید در کوتاه مدت بتوان با تغییر پوزیشن سود بیشتری به دست آورد).

بر عکس اگر در بلند مدت قیمت یک رمز ارز مانند بیت کوین در حال افزایش باشد، در صورت وقوع یک ریتریسمنت و کاهش موقت قیمت نیازی به نگرانی در مورد پوزیشن بلندمدت نخواهد بود.

پرایس اکشن Price Action

پرایس اکشن در ارز دیجیتال : بریک اوت

یک الگوی مهم در آموزش پرایس اکشن ارز دیجیتال هنگامی رخ می دهد که سطوح مقومتی یا حمایتی شکسته شوند. شاید شما تا به حال در این مورد در اخبار ارزهای دیجیتال شنیده باشید.

بریک اوت که به صورت breakout نوشته می شود به معنی شکست و عبور می باشد و در بازارهای مالی هنگامی رخ می دهد که قیمت ها به اندازه ای تغییر کنند که خط مقاومت یا خط حمایت را شکسته و از آن عبور کنند.

این مطلب را از دست ندهید!
انتقال تتر

در این حالت فرضیه های مختلفی ممکن است به واقعیت تبدیل شوند. یکی از این فرضیه ها این است که پس از وقوع بریک اوت و شکستن خطوط مقاومتی یا حمایتی یک بازگشت به وقوع خواهد پیوست و شاهد بازگشت قیمت ها به محدوده خطوط مقاومتی خواهیم بود.

شاید بد نباشید نگاهی هم به خطوط حمایت و مقاومت نیز بیاندازید تا بتوانید در هنگام تحلیل های خود به درستی سقف و کف قیمت را مشاهده کنید و تصمیم بهتری بگیرید برای گرفتن پوزیشن مناسب.

اما ممکن است که این برگشت قیمت رخ ندهد و سطوح مقاومتی و یا حمایتی جدیدتری در آینده شکسته شوند. نمودار زیر نشان دهنده یک بریک اوت در نمودار تغییرات قیمت بیت کوین است که در گذشته رخ داده است و می تواند به شما در تحلیل پرایس اکشن ارز دیجیتال بیت کوین کمک کند.

آموزش کامل و جامع پرایس اکشن

اموزش پرایس اکشن ارز دیجیتال : الگوی سروشانه

الگوی سر و شانه در آموزش پرایس اکشن ارز دیجیتال همان طور که از نام آن پیدا است شبیه شکل یا پترن سر و شانه انسان است. این الگو به انگلیسی به صورت head and shoulder pattern نوشته می شود و گاهی تلفظ فارسی آن یعنی هد اند شولدر پترن برای معرفی آن مورد استفاده قرار می گیرد.

در الگوی سرو شانه چه اتفاقی می افتد؟

اگر این الگو در حال رخ دادن باشد، شما ابتدا شاهد یک افزایش و کاهش قیمت خواهید بود که به دنبال آن افزایش و کاهش قیمت دیگری با شدت بیشتر بروز خواهد کرد. در نهایت یک تغییر قیمتی دیگر که با افزایش و کاهش قیمت با دامنه کمتر نسبت به تغییر دوم رخ خواهد داد.

تریدرها ممکن است بتوانند پس از اولین افزایش و کاهش (پس از شانه اول) موفق به تشخیص وقوع این الگو شوند. این تشخیص می تواند به انتخاب پوزیشن مناسب برای کسب سود در افزایش و کاهش های بعدی (به خصوص در دوره دوم) کمک کند.

نکته: در الگوی سر و شانه با توجه به این که این تغییرات در سر و شانه اول و دوم موقت خواهند بود پوزیشن ها نیز به طور معمول کوتاه مدت هستند.

لازم به ذکر است که این الگو یکی از الگوهایی است که در آموزش جامع پرایس اکشن ارز دیجیتال به طور جامع مورد بررسی قرار می گیرد. این الگو در بازارهای مالی دیگر مانند فارکس نیز به وفور رخ می دهد.

action price

آموزش پرایس اکشن ارز دیجیتال : توالی

سکونس sequence یا توالی به معنی دنباله می باشد و در تحلیل پرایس اکشن ارز دیجیتال به معنی دنباله ای از افزایش ها و کاهش ها در تغییر قیمت یک ارز دیجیتال مانند بیت کوین است.

تفاوت این الگو با الگوی قبلی که با نام الگوی سر و شانه معرفی شد در تعداد کاهش ها و افزایش ها می باشد. در الگوی سر و شانه سه تغییر قیمتی (با ویژگی های ذکر شده روی می دهد)، اما در توالی تغییرات قیمتی ممکن است که پترن های متفاوتی روی دهد.

پی بردن به این دنباله ها و تغییرات قیمتی که در آینده ممکن است روی دهند نیاز به تجربه دارد و تریدرهای حرفه ای با دانشی که در این زمینه دارند برای مثال سعی می کنند یک نقطه ورود مناسب را در هنگام وقوع یک ترند افزایشی انتخاب کنند تا بتوانند از این طریق سود کسب نمایند.

در نمودار زیر شما در دو ترند افزایشی و کاهشی دنباله ای از تغییرات قیمتی را می بینید که برای قیمت بیت کوین ثبت شده است. با توجه به طبیعت نوسانی قیمت ارزهای دیجیتال (مانند بیت کوین)، پیش بینی درست کاهش ها و افزایش های بعدی این امکان را به سرمایه گذاران خواهد داد تا بهترین موقعیت را برای خرید و یا فروش ارزهای خود پیدا کنند.

لازم به ذکر است که آموزش جامع پرایس اکشن ارز دیجیتال نیاز به بررسی بیشتر این نمودارها و الگوها دارد که باید به طور جداگانه مورد بررسی قرار گیرند. ما در بخش پایانی نگاهی گذرا به خلاصه مباحث پرایس اکشن در ارز دیجیتال و مطالب گفته شده در این متن خواهیم داشت.

crypto action price

نکات پایانی

  • آموزش پرایس اکشن ارز دیجیتال می تواند به تریدرها کمک کند تا ظهور ترندهای جدید را تشخیص دهند.
  • این روش روی قیمت واقعی ارزهای دیجیتال تمرکز دارد، این در حالی است که تحلیل تکنیکال به ممکن است بر مبنای گرفتن میانگین قیمت و … استوار باشد.
  • با افزایش لیکویدیتی که به دلیل افزایش تعداد سرمایه گذاران در سایت های خرید و فروش ارزهای دیجیتال می باشد تحلیل پرایس اکشن ارز دیجیتال به یکی از محبوب ترین روش ها برای کسب سود بیشتر تبدیل شده است.

با توجه به نکات گفته شده سعی کنید با دقت هر چه بیشتر به نمودارهای ارائه شده در این متن خود را برای حضور حرفه ای در بازار خرید و فروش رمزارزها آماده کنید. توجه داشته باشید که هر یک از استراتژی ها و الگوهای ذکر شده در بالا (در صورت تشخیص مناسب) می توانند به تریدرها کمک کنند تا به خصوص در کوتاه مدت سود بیشتری به دست آورند.

نتیجه: آموزش پرایس اکشن ارز دیجیتال

پرایس اکشن در ارز دیجیتال مجموعه ای از استراتژی ها برای ترید رمزارزها می باشد که به شما کمک می کند سود بیشتری از فعالیت حرفه ای در بازارهای مالی کسب کنید. هدف از آموزش های ذکر شده کنش یا اقدام مناسب تریدر در برابر تغییرات قیمتی (با پیش بینی آینده بازار) می باشد.

بیت نوین در این متن سعی کرد راهکارها، ترندها و الگوهای مختلفی که می توانند به شما کمک کنند با اتخاذ پوزیشن مناسب (و برنامه ریزی های کوتاه مدت و حتی بلند مدت) موفق به کسب سود بیشتر شوید را به شما معرفی کند.

 

مقاله را در سوشیال مدیای خود منتشر کنید