آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال  یکی از مباحث بسیار مهمی است که امروزه بسیاری از مردم دنیا به دنبال آن هستند.

شما هم اگر از آن دسته از افرادی هستید که می خواهید به آموزش خرید و فروش رمز ارز ها بپردازید تا انتهای این مقاله همراه بیت نوین باشید.

خرید و فروش رمزارزها به طور شبانه روزی در تمام نقاط دنیا انجام می شود و آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال می تواند اولین قدم برای ورود کاربران ایرانی به عرصه ترید ارزهای دیجیتال باشد.

بیت نوین به عنوان یکی از معتبرترین صرافی های ارز دیجیتال داخلی در ادامه با در نظر گرفتن شرایط حاکم بر کشورمان با بیان نکاتی شما را برای ورود به بازارهای مالی با آموزش خرید ارز دیجیتال آماده خواهد کرد.

اهمیت آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال چیست

همان طور که در ابتدای متن گفته شد آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال اولین قدم برای ورود به دنیای رمزارزها می باشد. با این وجود به دلیل تنوع بالایی که در روش های خرید ارزهای دیجیتال وجود دارد ممکن است بسیاری از هموطنان در مراحل اولیه با مشکلات متعددی روبرو شوند. این در حالی است که راهنمای جامع آموزش خرید ارز دیجیتال می تواند بسیاری از این مشکلات را رفع کند.

یک آموزش جامع باید بتواند شما را با نحوه خرید ارز دیجیتال با در نظر گرفتن کلیه نکات امنیتی آشنا کند و علاوه بر این امکان مبادله رمزارزها را با کمترین مشکل فراهم کند.

شما باید چند مرحله مهم را طی کنید تا بتوانید موفق به فعالیت در بازار ارزهای دیجیتال و خرید و فروش بیت کوین و سایر ارزهای شناخته شده شوید. در ادامه این مراحل مورد بررسی قرار گرفته اند. امیدواریم بتوانید با مطالعه این مراحل خود را برای حضور پرقدرت در بازارهای مالی دیجیتالی آماده کنید.

اولین مرحله آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال

اگر علاقه مند به خرید یا فروش ارزهای دیجیتال هستید اولین قدم برای ورود به بازار و سرمایه گذاری بر روی رمزارزها انتخاب یک بروکر broker یا صرافی ارز دیجیتال cryptocurrency exchange می باشد.

در این زمان دو آپشن در پیشروی شما وجود دارد. یک گزینه این است که صرافی ها و یا بروکرهای سنتی را که ارزهایی مانند دلار و یورو را به فروش می رسانند انتخاب کنید. گزینه دیگر خرید از یک صرافی ارز دیجیتال می باشد که به طور اختصاصی در این حوزه فعالیت می کند. این صرافی ها با آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال با استفاده از پلتفرم خود امکان ورود شما به بازارهای مالی دیجیتالی را فراهم کنند.

لازم به ذکر است که صرافی های سنتی کمی وجود دارند که به طور آنلاین اقدام به ارائه خدمات برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال می نمایند و خدمات آن ها نیز محدود می باشد. برای همین است که بسیاری تریدرها ترجیح می دهند از صرافی های آنلاین ارز دیجیتال خدمات خود را دریافت کنند.

آموزش خرید ارز دیجیتال : انتخاب صرافی آنلاین

 

این مطلب را از دست ندهید!
استیکینگ ارز دیجیتال چیست

در صورتی که قصد داشته باشید از صرافی های آنلاین اقدام به خرید بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال بنماید، سایت های خرید و فروش ارز دیجیتال متعددی برای انتخاب وجود دارند. هر یک از این سایت ها پیشنهادهای جالبی برای استفاده از کیف پول یا والت دیجیتال یا سپرده گذاری ارزهای دیجیتال در اختیار کاربران قرار می دهند.

اما در صورتی که قصد انتخاب یک سایت در مرحله اول را داشته باشید، باید به سه مولفه مهم توجه کنید:

 • سرعت انجام مبادلات
 • امنیت صرافی
 • کارمزد دریافت شده توسط صرافی

سرعت، امنیت و کارمزد پایین مبادلات جزو مولفه های مهمی هستند که باید در زمان انتخاب یک صرافی یا سایت برای دریافت خدمات خود در نظر داشته باشید. سایر مشخصه ها مانند کیف پول و یا امکان سپرده گذاری در درجه دوم اهمیت قرار دارند (مهم ترین مولفه در بین موارد ذکر شده امنیت یک سایت است که برای بارها روی آن تاکید شده است).

بهترین صرافی های ارز دیجیتال خارجی

با توجه به مطالب گفته شده بهترین صرافی های ارز دیجیتال که در خارج از کشور جزو صرافی های آنلاین شناخته شده هستند عبارت هستند از:

 • کوین بیس coinbase
 • بایننس binance
 • ای ترو etoro
 • بیسک bisq
 • کوین ماما coinmama
 • رابین هود robinhood
 • کراکن kraken

نکته مهم: ممکن است بسیاری از سرمایه گذاران و تریدرها در خارج از کشور بتوانند با انتخاب یکی از صرافی های ذکر شده موفق به خرید بیت کوین یا سایر ارزهای دیجیتال شوند، اما توجه داشته باشید که اولا این سایت ها خدمات خود را به ریال عرضه نمی کنند و علاوه بر این بسیاری از آن ها به دلیل تحریم ها امکان ارائه خدمات به کاربران ایرانی را ندارند.

برای همین در این بخش از آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال باید تاکید کنیم که انتخاب یک پلتفرم معاملاتی امن در داخل کشور برای خرید و فروش ارز دیجیتال بهترین گزینه برای کاربران در داخل کشور محسوب می شود.

نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال

پس از این که در مرحله اول پلتفرم مناسب برای مبادله ارز دیجیتال را پیدا کردید، باید با نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال در این پلتفرم آشنا شوید.

در صورتی که سایتی که انتخاب کرده اید به زبان انگلیسی باشد، آشنایی نسبی با زبان انگلیسی لازم خواهد بود تا بتوانید از خدمات این صرافی ها استفاده کنید.

اما در صورتی که از پلتفرم های معتبر داخلی استفاده کنید می توانید با مطالعه راهنمای آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال که به زبان فارسی نوشته شده است به راحتی با مراحل لازم برای خرید بیت کوین ، اتریوم یا دوج کوین و ارزهای مورد علاقه خود آشنا خواهید شد.

آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال : شارژ اکانت

برای این که بتوانید موفق به خرید بیت کوین و یا سایر ارزهای دیجیتال مانند اتریوم ، دوج کوین و لایت کوین شوید باید حساب خود را شارژ کنید. روش های مختلفی برای شارژ حساب وجود دارد.

این مطلب را از دست ندهید!
وایت پیپر چیست

در کشورهای اروپای و آمریکا و یا در بسیاری از کشورهای خارجی امکان شارژ حساب با دلار و یورو یا سایر ارزهای رایج وجود دارد. این کار با استفاده از کارت اعتباری و یا دبیت کارت یا سایر روش های پرداخت مانند پی پال انجام می شود.

با توجه به مشکلات موجود در استفاده از پی پال یا کارت های بانکی خارجی، در ایران پلتفرم های معاملاتی معتبر مانند بیت نوین با آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال این امکان را برای کاربران به وجود آورده اند تا بتوانند با استفاده از پول ملی کشورمان یعنی ریال و یا بر حسب تومان حساب خود را برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال شارژ کنید.

فراهم نمودن امکان خرید بیت کوین به ریال در بستری ایمن یکی از خدمات ارزنده ای است که سرمایه گذاری را برای بسیاری از ایرانی ها راحت تر کرده است.

آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال در بیت نوین

آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال : ثبت سفارش

پس از این که یک سایت معتبر خرید و فروش ارز دیجیتال را انتخاب کردید. باید حساب خود را با استفاده از ریال یا هر ارز دیگری شارژ کنید. پس از آن نوبت به ثبت سفارش خرید یا فروش رمزارزهایی مانند بیت کوین، اتر یا دوج کوین خواهد رسید.

به طور معمول صرافی ها با تدوین یک راهنمای جامع نحوه خرید و فروش ارز دیجیتالی را به کاربران آموزش می دهند. شما می توانید با استفاده از راهنمای جامع آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال به راحتی موفق به ثبت سفارش و مبادله ارزهای دیجیتال شوید.

سفارش های شما می تواند یکی از موارد زیر باشد:

 • ثبت سفارش برای خرید رمزارز با استفاده از ریال یا سایر ارزها مانند دلار و یورو (دلار و یورو بیشتر برای استفاده در خارج از کشور مناسب هستند).
 • ثبت سفارش برای فروش رمزارز و دریافت پول در قبال آن
 • ثبت سفارش برای مبادله یک ارز دیجیتال با ارز دیجیتال دیگر (برای مثال برای مبادله بیت کوین با اتریوم یا دوج کوین و …)

در داخل ایران بیت نوین یکی از پلتفرم های معاملاتی است که ضمن ارائه خدمات بالا، کمترین کارمزد را از کاربران اخذ می کند.

لازم به ذکر است که راهنمای آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال در پلتفرم بیت نوین شما را به طور کامل با نحوه انجام ثبت سفارش های ذکر شده آشنا خواهد نمود.

آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال : انتخاب والت

به طور حتم پس از خرید بیت کوین و یا اتریوم و هر ارز دیجیتال دیگری باید محلی برای ذخیره و نگهداری از آن پیدا کنید. برای همین انتخاب یک کیف پول و یا والت مناسب یکی از پیش نیازهایی است که باید ضمن آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال به آن توجه داشته باشید.

والت های موجود برای ذخیره ارزهای دیجیتال به چند دسته تقسیم می شوند که عبارت هستند از:

 • والت های آنلاین
 • والت های نرم افزاری
 • والت های سخت افزاری

هر یک از والت های ذکر شده در بالا مزایای خاص خود را دارند که می توانید با مطالعه سایر منابع مربوط به آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال که به بررسی کیف پول های دیجیتال پرداخته اند به این مزایا پی ببرید.

این مطلب را از دست ندهید!
استاپ لاس چیست

فقط توجه داشته باشید که در صورتی که دارایی های شما ارزش زیادی داشته باشد استفاده از والت های سخت افزاری یا روش ذخیره آفلاین برای حفاظت از آن ها در برابر هکرها ضروری است.

بعضی از صرافی های ارز دیجیتال در پلتفرم خود والت هایی عرضه می کنند که کار ذخیره دارایی های کاربران را ساده می کند. زیرا که شما می توانید با استفاده از این والت ها به طور مستقیم ارزهای خریداری شده را در پلتفرم مربوطه ذخیره کنید.

بیت نوین نیز برای راحت شدن کار خریداران و سرمایه گذاران امکان ذخیره آفلاین دارایی های آن ها را در کیف پول دیجیتال فراهم نموده است. این کیف پول از روش کلد استوریج برای ذخیره دارایی های شما استفاده می کند و به همین دلیل منطبق بر استانداردهای امنیتی روز دنیا بوده و امنیت بالایی دارد.

 تفاوت طریقه خرید ارز دیجیتال در ایران و دنیا

تفاوت هایی بین نحوه خرید ارز دیجیتال در داخل کشور و در کشورهای خارجی وجود دارد که در این بخش از آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال به آن ها اشاره خواهد شد.

یکی از این تفاوت ها در زبان مورد استفاده در پلتفرم های خرید و فروش ارز دیجیتال می باشد. در ایران به طور معمول پلتفرم های معاملاتی (مانند بیت نوین) به زبان فارسی خدمات خود را ارائه می دهند که این یک مزیت بزرگ برای کسانی است که به زبان انگلیسی آشنایی یا تسلط ندارند.

یک مزیت دیگر امکان استفاده از ریال یا تومان برای شارژ حساب کاربری در پلتفرم های ایرانی می باشد که بین نوین نیز به سادگی این امکان را برای شما فراهم کرده است تا بتوانید امکان واریز و یا برداشت از حساب خود با استفاده از ریال و با توجه به بخشنامه های بانک مرکزی را داشته باشید.

اما تفاوت بسیار مهم که بین پلتفرم های داخلی خرید و فروش ارز دیجیتال با پلتفرم های خارجی و صرافی هایی مانند بایننس و کوین بیس وجود دارد در عدم تاثیرپذیری تحریم ها بر روی ارائه خدمات آن ها می باشد.

شاید در مورد تحریم بایننس و مشکلاتی که برای کاربران ایرانی به وجود آورد شنیده باشید، پلتفرم های ایرانی و بیت نوین این مشکلات را برای کاربران ندارند و بدون تاثیرپذیری از تحریم در هر شرایطی امکان خرید یا فروش ارزهای دیجیتال را برای شهروندان ایرانی فراهم می کنند.

سخن آخر

برای خرید بیت کوین و سایر رمزارزها نیاز به یک راهنمای جامع آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال می باشد.

بیت نوین در این متن نکات مهمی را در مورد نحوه خرید ارز دیجیتال بیان نمود تا با آموزش خرید ارز دیجیتال سهم کوچکی در آگاهی بخشی به جامعه داشته باشد.

مقاله را در سوشیال مدیای خود منتشر کنید