استفاده از آموزش تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال می تواند به سرمایه گذاران امکان پیش بینی آینده بازار را بدهد. اما قبل از این که بخواهید با این ابزار آشنا شوید بسیار مهم است بدانید چه کاربردی دارد.

پلتفرم معاملاتی بیت نوین قصد دارد با توجه به اهمیت آموزش تحلیل ارزهای دیجیتال و کاربرد آن در پیش بینی ترندهای کاهشی و افزایشی بازارهای مالی نکاتی را در ادامه برای شما ذکر کند.

بهترین فرصت برای خرید ارز شیبا همین حالا می باشد با بهترین قیمت می توانید اقدام به خرید ارز دیجیتال شیبا نمایید.

هدف از آموزش تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال چیست؟

تحلیل تکنیکال به سرمایه گذاران کمک خواهد کرد تا مارکت اکشن (market action) یا کنش و عملکرد بازار را از قبل پیش بینی کنند. این کار به طور عمده با استفاده از چارت ها و نمودارهایی که به پیش بینی ترندهای قیمتی در آینده کمک خواهند کرد انجام خواهد شد.

بررسی مارکت اکشن با استفاده از تحلیل داده های موجود صورت می پذیرد که عبارت هستند از:

  1. قیمت رمزارزها یا ارزش مبادلات
  2. حجم مبادلات
  3. اپن اینترست (اپن اینترست اغلب در فیوچرز و آپشن ها به کار می رود)

نکته بسیار مهم: قیمت یا ارزش مبادلات بیشتر به بررسی قیمت ارزهای دیجیتال می پردازد و در پرایس اکشن ارز دیجیتال کاربرد دارد، اما حجم مبادلات و اپن اینترست نیز می تواند نقش مهمی در تحلیل تکنیکال و پیش بینی آینده بازار داشته باشد.

تفاوت تحلیل تکنیکال و پرایس اکشن چیست؟

در حالی که پرایس اکشن فقط به تغییرات قیمت توجه دارد، تحلیل تکنیکال به حجم مبادلات و اپن اینترست نیز توجه می کند. این نکته به شما کمک می کند تمایز بین پرایس اکشن و مارکت اکشن (یا کنش بازار که با تحلیل تکنیکال می توان به آن پی برد) را به خوبی روشن می کند و نیازی به توضیح بیشتر در این مورد نیست.

یکی از ارز های دیجیتالی که می تواند آینده بسیار خوبی داشته باشد بر اساس نوساناتی که در داشته ارز icp بوده است.

اصول تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال چیست؟

تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال

تحلیل تکنیکال بر سه ایده مهم استوار است که در زیر برای شما لیست شده اند:

  1. کنش فعالان بازار یا تمایل سرمایه گذاران برای عرضه و تقاضای رمزارزها تعیین کننده آینده بازار می باشد.
  2. قیمت ها در راستای ترندها حرکت خواهند کرد.
  3. تاریخ باز هم تکرار خواهد شد (تغییرات قیمت در گذشته در آینده نیز تکرار خواهند شد.)

ما در زیربخش های بعد به طور خلاصه اهمیت موارد ذکر شده در بالا را ذکر خواهیم نمود:

عرضه و تقاضا

تمایل سرمایه گذاران و عرضه و تقاضا در بازار خرید و فروش ارزهای دیجیتال نقش بسیار مهمی در تغییر قیمت رمزارزها دارد و به همین دلیل یکی از مهم ترین فاکتورهایی که در تحلیل تکنیکال باید مورد بررسی قرار گیرد تمایل خریداران و فروشندگان به خرید و فروش دارایی های خود (یا میزان عرضه و تقاضا برای رمزارزها) می باشد.

این مطلب را از دست ندهید!
استیکینگ ارز دیجیتال چیست

ترندهای حاکم بازار

تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال می گوید تا زمانی که شواهدی از ریورس reverse یا تغییر جهت در حرکت یک ترند در بازار دیده نشود، آن ترند به حرکت خود ادامه خواهد داد.

تکرار تاریخ

تحلیل تکنیکال می گوید که سرمایه گذاران و تریدرها از نظر روانشناسی در آینده رفتار مشابهی را از خود بروز خواهند داد و برای همین مطالعه ترندهای قیمتی در گذشته می تواند به پیش بینی رفتار فعالان بازار در آینده کمک کند.

نکات گفته شده شما را با اهمیت آموزش تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال برای پیش بینی میزان عرضه و تقاضا یا تشخیص ترندهای افزایشی و کاهشی آشنا خواهد کرد. اما یک سوال برای کاربران وجود دارد که در ارتباط با تفاوت تحلیل فاندامنتال و تکنیکال می باشد که در بخش بعد به آن پاسخ خواهیم داد.

تفاوت تحلیل فاندامنتال و تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال

در حالی که آموزش تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال روی کنش بازار و مارکت اکشن تمرکز دارد، تحلیل فاندامنتال تمرکز خود را بر پیشرانه های اقتصادی که با تغییر میزان عرضه و تقاضا باعث تثبیت، افزایش و یا کاهش قیمت رمز ارزها می شوند گذاشته است.

روش تحلیل فاندامنتال به بررسی فاکتورهایی خواهد پرداخت که باعث متاثر شدن قیمت ها می شوند و در واقع به ارزیابی ارزش ذاتی و واقعی بازار رمز ارزها می پردازد.

در واقع اگر تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال ارزش واقعی یک رمزارز را کمتر از ارزش فعلی آن در بازار ارزیابی کند به این معنی است که تریدر یا سرمایه گذار باید آن رمزارز را به فروش برساند و برعکس اگر تحلیل فاندامنتال ارزش یک ارز دیجیتال را بیشتر از قیمت آن در بازار ذکر کند به معنی احتمال افزایش قیمت آن در آینده است.

نکته مهم: تحلیل تکنیکال و تحلیل بنیادی هر دو ابزاری برای پیش بینی بازار هستند، اما هر یک از یک جهت گیری خاص برای حل مشکل استفاده می کنند.

معایب آموزش تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال

معایب آموزش تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال

وقتی صحبت از آموزش تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال می شود ایرادات و معایبی برای راهکارهایی که این ابزار در دسترس تریدرها قرار می دهد ذکر می شود که آگاهی از آن ها می تواند مهم باشد.

این مطلب را از دست ندهید!
ایردراپ چیست

ایجاد بازار بولیش و بیریش

یکی از ایرادهایی که ذهن بسیاری از تریدرهای حرفه ای را به خود مشغول کرده است این است که بسیاری از سرمایه گذاران از پترن ها و چارت هایی استفاده می کنندکه امکان تحلیل تکنیکال را فراهم می کند.

این افراد می گویند اکثر تریدرهای حرفه ای تصمیم گیری های مشابهی را بر اساس این پترن ها می گیرند و این باعث ایجاد موجی از تصمیم گیری برای خرید یا فروش رمزارز شده و در واقع باعث ایجاد بازار بولیش یا بیریش می شود.

آیا تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال باعث بازار بولیش یا بیریش می شود؟

روش های مورد استفاده برای تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال با هم تفاوت داشته و ممکن است هر یک نتیجه متفاوتی داشته باشد و به همین دلیل تحلیل تکنیکال نمی تواند باعث ایجاد بازار بولیش یا بیریش شود.

عده ای بر این باور هستند که نمی توان با بررسی گذشته بازار موفق به پیش بینی آینده آن شد. ایرادهای دیگری هم هستند که اگر چه امکان پاسخ دادن به آن ها وجود دارد، اما بهتر است برای یافتن پاسخ آن ها به منابع دیگر مراجعه کنید.

تئوری داو و آموزش تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال

تئوری داو و آموزش تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال

چارلز داو که با همکاری ادوارد جونز شرکت معروف داو جونز را در سال 1882 میلادی تاسیس کرد، اصول تحلیل تکنیکال را پایه گذاری کرد. ایده های داو در وال استریت ژورنال چاپ شد و بسیاری از متخصصان هستند که هنوز هم از این ایده ها استفاده می کنند.

تئوری داو بر این باور است که هر فاکتوری که بتواند روی عرضه و تقاضا تاثیر بگذارد می تواند روی بازار و قیمت ها تاثیر داشته باشد.

با عرضه بیت کوین و اتریوم و سایر ارزهای دیجیتال این ایده ها به بازار خرید و فروش ارزهای دیجیتال تعمیم داده شده و می توانند توسط تریدرها مورد استفاده قرار گیرند.

آموزش تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال و ترندها

شاید در مورد با ترندهای افزایش و کاهشی در  بازار خرید و فروش رمز ارزها بسیار شنیده باشید. آموزش تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال به شما کمک خواهد کرد تا با بررسی کنش های موجود در بازار عکس العمل مناسب را از خود نشان داده و تصمیم گیری لازم را برای انتخاب موقعیت مناسب برای خرید یا فروش رمزارزها اتخاذ کنید.

انواع ترند

بر اساس نظر متخصصان می توان ترندها را از چند جنبه مورد بررسی قرار داد. واقع تحلیل تکنیکال می گوید که ترندها مانند امواج دریاها هستند و یک بخش از آن ها (که با نام ترند اولیه شناخته می شوند)، مانند جزر و مد برای مدت طولانی باقی خواهند ماند.

این مطلب را از دست ندهید!
مارجین تریدینگ چیست

اما ترندهای ثانویه مانند امواج دریا هستند که برای مدت کوتاه تری باعث تغییر در سطح آب دریا می شوند.

ترندهای کوچک تری هم هستند که مانند ریپل هایی هستند که به آرامی روی سطح دریا مشاهده و محو می شوند.

تفاوت ترندها

تفاوت ترندها در بازارهای مالی با امواج دریا در مدت زمان آن ها می باشد. جزر و مد دریا برای چند ساعت باعث بالا آمدن سطح آب خواهد شد. اما ترندهای اولیه ممکن است برای یک سال و حتی چند سال بر بازارهای مالی حاکم باشند.

ترندهای ثانویه عمر کمتری داشته و ممکن است از چند هفته تا چند ماه طول بکشند. ریپل ها یا ترندهای کوچک تر نیز ممکن است در بازه زمانی کوتاه تری به طور مداوم باعث نوسان در بازار شوند.

آموزش تحلیل نمودار ارز دیجیتال می تواند شما را با این ترندها و مدت زمانی که ممکن است بر بازار حاکم باشند بیشتر آشنا کند.

مزایای آموزش تحلیل ارزهای دیجیتال

آموزش تکنیکال ارز دیجیتال یا آموزش تحلیل ارزهای دیجیتال می تواند با کمک به پیش بینی ترندهای اولیه، ثانویه و ترندهای کوچک تر کمک بسیار زیادی به تریدرهای حرفه ای بنماید.

بنا به نظر بسیاری از متخصصان هر یک از ترندهای ذکر شده در بالا در چند فاز روی می دهند:

در فاز اول تعداد معدودی از افراد زیرک و هوشیار موفق به تشخیص شکل گیری یک ترند جدید می شوند.

در فاز دوم بخش عمده ای از افرادی که با ترندها آشنایی داشته و آموزش تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال را به خوبی آموخته اند متوجه وقوع یک ترند جدید می شوند (در این مرحله هنوز اخبار به طور کامل به پوشش خبری وقوع ترند افزایشی و کاهشی نپرداخته اند).

در فاز سوم اخبار و روزنامه ها شروع به صحبت در مورد ترندهای جدید می کنند و از افزایشی یا کاهشی قیمت ها صحبت خواهند کرد. در این فاز همه مردم از افزایش یا کاهش قیمت ها آگاه شده و شروع به ورود به خرید یا فروش ارزهای خود خواهند نمود.

سخن پایانی

بیت نوین در این متن تلاش کرد با معرفی آموزش تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال شما را با اهمیت این آموزش در پیش بینی ترندهای بازار آشنا کند. امیدواریم مطالب گفته شده در کنار آموزش پرایس اکشن ارز دیجیتال به شما کمک کند تا با پیش بینی ترندها امکان اتخاذ تصمیمات مناسب برای خرید یا فروش انواع رمزارز را داشته باشید.

 

مقاله را در سوشیال مدیای خود منتشر کنید